x-kom hosting

Aktualizacja BIOSu

hleboslav
utworzono
utworzono

Mam pytanie, jak już wczoraj pisałem kupiłem sobie procesor, możliwe że będzie potrzebna aktualizacja biosu, nie chcę robić tego sam bo jeszcze coś zepsuje :) chciał bym się dowiedzieć ile to może kosztować, a jeżeli wiecie ile może kosztować średnio :

- wymiana procesora

- wymiana coolera i nasmarowanie procka maścią

- i aktualizacja tego biosu

to proszę o odpowiedź.

(procesor i cooler już mam, myslę że radiator od starego bedzie okej)

[ Dodano: 2007-08-09, 21:43 ]

No i jeszcze jedno pytanie, czy zasilacz da rade go uciągnąć, ale mam na dzieje że tak bo 1600 to przecież nic wielkiego :) ale w porównaniu z 850 jednak coś.

Demerzel
komentarz
komentarz

Ja zachęcam do odwagi i robienia samemu. Z grubsza przejrzałem poprzedni post.

Co do Biosu zajrzyj tu Wybierz programik dokładnie do Twojej płyty głównej na dyskietkę startujesz ją zamiast dysk przy starcie komputerka i modlisz się żeby prąd nie wysiadł ;).

Co do reszty. najlepiej podaj jakieś zdjęcia konkretne pytania i trochę wiary w siebie. To nie jest znowuż tak delikatne jakby sie wydawało. Wiem robie takie rzeczy.

hleboslav
komentarz
komentarz

Ja dla pewności jednak zaniose to do servisu, w końcu nie ja płace <haha> ale ile może to kosztować? i czy wytrzyma zasilacz? nie wiem jaki mam, sory :)

Demerzel
komentarz
komentarz

Nie wiem jaki serwis wybierzesz. Podam stronę jednego serwisu gdzie są ceny. Pozwoli się to co nieco zorientować.

hleboslav
komentarz
komentarz

Nie mam konkretnego servisu upatrzonego, ale pytam tak ogólnie, a bardziej ciekawi mnie czy zasilacz wytrzyma ;)

Demerzel
komentarz
komentarz

Stronę z cenami już podałem. Teraz stronka na której będziesz mógł policzyć czy zasilacz wytrzyma.

Przemek
komentarz
komentarz
Teraz stronka na której będziesz mógł policzyć czy zasilacz wytrzyma.

Nie sugeruj sie takimi stronami.

Demerzel
komentarz
komentarz
Nie sugeruj sie takimi stronami.

Mnie jeszcze nie zawiodły. Pamiętając o małym marginesie błędu z uogólnień przyjętych w czasie liczenia można korzystać spokojnie. Fakt jeżeli wychodzi kilka watów mniej niż ma zasilacz przyjęcie ze będzie działać jest ryzykowne.

Przemek
komentarz
komentarz
Mnie jeszcze nie zawiodły

Do czasu.

Zalozmy kilka wersji kart graficzny zuzywa rozne wartowsci W.

Jak ocecnisz dzieki tej stronie czy to akurat ta karta ?

Te strony sa do dup*

Demerzel
komentarz
komentarz

Na stronie którą podałem jest wybór kart. Nie są to wszystkie modele, jak niema naszego możemy przyjąć najgorszy wariant który tam jest podany dla AGP bez dodatkowego źródła zasilania 42W. jeżeli ma dodatkowe to można założyć najwyższą wartość z podanych.Tak można dostać zapotrzebowanie na w rzeczywistości nadmiarowy zasilacz. Ze wszystkim trzeba zachować głowę. Jak ktoś nie jest wstanie policzyć tego sam jest to lepsze niż nic. Sam musiał bym nad tym posiedzieć żeby dokładnie policzyć pobór. Przemku skoro tak krytykujesz tą stronę sam oblicz koledze hleboslav jakiego zasilacza będzie potrzebował.

hleboslav
komentarz
komentarz

Procesor już zamontowany, wszystko działa bez zarzutów, zasilacz daje rade :) aktualizacja biosu nie była konieczna, ale mogę ją zrobić kiedyś bo przy starcie komputera pisze : ADM (unknow_duron) Procesor , 1600 zamiast ADM DURON 1600 ;]

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.