x-kom hosting

Błąd CRC ramu

unname
utworzono
utworzono

Mam problem z pamięcią ram a mianowicie bardzo często występuje błąd crc (prawie zawsze) pamięć ram jest dobra bo na innym kompie działa bez żadnych problemów i płyta główna też jest dobra bo gdy założę inny ram też wszystko działa jak należy. Co mam zrobić?

Mój komputer to:
Płyta główna Asus P5Q-E
Procesor Intel Core2Duo E7200
Ram A-Data 4GB Gamming edition 800Mhz 5-5-5-12
Karta Graficzna G-Force GTX260 core216 Gigabyte
Zasilacz OCZ ModXStream-Pro 600W

rockazz
komentarz
komentarz (edytowane)

[url="http://translate.google.pl/translate?js=y&prev=_t&hl=pl&ie=UTF-8&layout=1&eotf=1&u=http%3A%2F%2Fwww3.rad.com%2Fnetworks%2F1994%2Ferr_con%2Fcrc.htm&sl=en&tl=pl"]Sprawdz tutaj może coś ci się przyda [/url]


"tutaj jest wszystko wypisane o błędach CRC"

Edytowane przez Tomasz Pawliczek
  • 3 tygodnie później...
unname
komentarz
komentarz (edytowane)

jakoś w niczym mi to nie pomogło

refresh

Edytowane przez danielek316
łączę posty
webber
komentarz
komentarz

[quote name='unname' timestamp='1277978782' post='1044331']bardzo często występuje błąd crc[/quote]Gdzie, jak, kiedy, w jaki sposób?

unname
komentarz
komentarz

Np. Przy instalacji jakiejś większej gry lub programu, lub przy wypakowywaniu plików winrarem

webber
komentarz
komentarz

I dlaczego skojarzyłeś ten problem akurat z pamięcią RAM? Błędy CRC zazwyczaj powiązane są z uszkodzonymi plikami lub problemami z dyskiem twardym.

unname
komentarz
komentarz

Tyle że na ramie A-Data te błędy występują 9 na 10 razy a gdy zmienię ram np. na zwykłego Goodrama powiedzmy 1 na 10 razy poza tym sprawdzałem ram programem memtest86 i był błąd a na innej płycie głównej już tego błędu nie było

EnergyShot
komentarz
komentarz

Skoro na jednej płycie jest błąd z pamięcią przez memtesta, a po przełożeniu do drugiej płyty go nie ma - uszkodzone mogą być sloty pamięci ram na płycie głównej

unname
komentarz
komentarz

Ale gdy włożę inny u mnie to tego błędu nie ma więc sloty raczej nie są uszkodzone

refresh

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.