x-kom hosting

[Rozwiązany]Windows 7 - ''Program ... przestał działać''

lukasz99
utworzono
utworzono

Niedawno sprawiłem sobie nowego laptopa z Windows 7 64 bit. i niestety występuje w nim mały problem. Mianowicie, gdy otwieram każdą grę, wyskakuje komunikat, że ''Program ... przestał działać''. Jest to bardzo uciążliwe, ponieważ nie mogę otworzyć żadnej gry, np. Need for Speed Shift. A w Panzers Cold War wyskakuje, że ''Bieżące konto użytkownika nie posiada uprawnień administratora'', mimo że, uruchamiałem jako administrator i ustawiłem wszystko na pełną kontrolę
. Bardzo proszę o pomoc!

  • Dobra wypowiedź 1

VAq
komentarz
komentarz

Jeśli pisze "Program przestał działać..." to pewnie gra nie jest kompatybilna ze systemem albo brakuje czegoś. Spróbuj uruchomić w trybie zgodności z Windowsem XP bądź starszym (na Viscie: PPM > Właściwości > Zgodność > Uruchom ten program w trybie zgodności i wybierasz system). Zazwyczaj działa

  • Dobra wypowiedź 1
lukasz99
komentarz
komentarz (edytowane)

Problem taki, że właśnie nawet to nie pomaga, nie wiem co robić, bo zainwestowałem w dobrą kartę graficzną, a tu taka niespodzianka... Może są jeszcze jakieś inne sposoby, bardzo proszę o pomoc....

Edytowane przez lukasz99
VAq
komentarz
komentarz

Znalazłem podpowiedź na innym forum:
[quote]Rozwiązałem swój problem z wyłączającymi się grami poprzez błąd "Program np.GTA 4 przestał działać"...

Tak jak pisałem, po krótkiej chwili grania wyskakiwał mi ten błąd...przeszukałem wszystkie fora i napotkałem na ciekawą sugestię...Wina nie leży w sterownikach..ponownej instalacji..przegrzewaniu się karty itp. tylko w dźwięku<wow>(tak o dziwo w dźwięku..sam byłem zaszokowany)...Po głębszej myśli postanowiłem podłubać w ustawieniach dźwięku i wiem gdzie leży problem...W przypadku Windows 7 robimy to tak :Start-->Panel Sterowania-->Dźwięk-->Odtwarzanie-->Głośniki-->Zaawansowane-->Format Domyślny--> i tam mamy Częstotliwość próbkowania i głębie w bitach.. @niunius93 [code]http://windows7forum.pl/gta-iv-blad-program-przestal-dzialac-rozwiazany-t-2619.html[/code][/quote]

lukasz99
komentarz
komentarz

Niestety, wcześniej też to czytałem i spróbowałem, ale bez skutku...

VAq
komentarz
komentarz

Jaką masz kartę graficzną i czy masz aktualne sterowniki do niej?

lukasz99
komentarz
komentarz

ATI Mobility Radeon HD5650 1024MB DDR3 HyperMemory™ 4GB, nie mam sterowników.

naekana
komentarz
komentarz

Jakiego laptopa posiadasz (firma+model)?

lukasz99
komentarz
komentarz

TOSHIBA L650-11F

VAq
komentarz
komentarz

Jeśli by chodziło o kartę graficzną to pobierz [url="http://support.amd.com/us/gpudownload/windows/Pages/radeonmob_win7-64.aspx"]te sterowniki[/url]. Jeśli program będzie dalej występował - poddaję się :)

naekana
komentarz
komentarz

@Artur Sykut
Nie wprowadzaj użytkownika w błąd:
[quote]The following notebooks are not supported in this release:

* Any notebook launched after this driver release.
* Switchable Graphics enabled notebooks using Intel chipsets.
* [b]Toshiba notebooks (please check with your notebook OEM for driver support for these notebooks)[/b]
* Sony VAIO notebooks (please check with your notebook OEM for driver support for these notebooks)
* Panasonic notebooks (please check with your notebook OEM for driver support for these notebooks)[/quote]

@lukasz99
Pobierz i zainstaluj -> http://support1.toshiba-tro.de/tedd-files2/0/display-20100511151634.zip

lukasz99
komentarz
komentarz

Dziękuję! Już sobie poradziłem z problemem.

  • 2 lata później...
RASTA1236
komentarz
komentarz

Mam ten sam problem tylko, że nie na laptopie lecz na komputerze stacjonarnym.

Posiadem kartę graficzną nVidia GF gt630 4GB.

Bardzo proszę o pomoc

 

  • 8 miesięcy później...
frel
komentarz
komentarz

Dziękuję! Już sobie poradziłem z problemem.

Napisz proszę jak sobie poradziłeś,bo mam ten sam problem.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.