x-kom hosting

Problem z dodatkowymi kośćmi pamięci

Kowalns
utworzono
utworzono

Witam

Do tej pory miałem w PC 2 GB pamięci RAM w 2 kościach po 1GB (Patriot PDC22G6400LLK). Płyta główna to Asus P5B.

Teraz postanowiłem dołożyć jeszcze 2x1GB pamięci, ale BIOS widzi tylko 3008MB pamięci. Na dodatek przy zamontowanych 4 kościach system (WIN 7 64-bit, a wcześniej WIN XP 32-bit) startuje tylko przy każdorazowym ustawieniu Default Settings w BIOSIe, ale oczywiście widzi tylko 3GB pamięci, tak jak BIOS. Na dodatek system ładuje się dłużej i chodzi wolniej niż przy 2GB pamięci.

Przy włożonych 3 kościach pamięci system ładuje się, ale natychmiast po wczytaniu pulpitu pojawia się bluescreen i zrzucana jest pamięć, a komputer się resetuje.

Dodam, że:
- System jak już napisałem jest 64-bitowy
- BIOS jest zaktualizowany do najnowszej wersji (2104)
- Dodatkowe pamięci są sprawne, bo przy zamianie z dotychczasowymi system działa tak jak do tej pory działał
- Wszystkie sloty pamięci sa sprawne, bo próbowałem różnych konfiguracji
- Dodatkowe pamięci są takie same jak te, które miałem dotychczas.

Tak, więc pytam co może być problemem i z góry dziękuję za pomoc.

MidnightTomi
komentarz
komentarz

To zapewne wina płyty głównej, tez miałem tak ale na płycie GIGABYTE ze jak wkładałem 4 kości to bios i system widział 3 GB ramu dopiero jak nie dawno zmieniłem płytę główna na inna bios nowej płyty i system zaczą widzieć 4GB.

Kowalns
komentarz
komentarz

Informacja na stronie producenta mówi, że płyta obsługuje do 8GB pamięci.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.