x-kom hosting

[Rozwiązany]Jakie kości "gryzą się" z Asusem

diego
utworzono
utworzono

Witam!

Niedawno do mojego Asusa A8N E kupiłem kość ram Geila i okazała się ona bardzo niestabilna. Dopiero później dowiedziałem się, że Geile niekoniecznie są kompatybilne z moja płytą. Nie chę powtórzyć mojego błędu, więc proszę o informację, jak z moją płytą chodzą ramy Corsair'a i Patriot'a bo jedne z nich zamierzam kupić.

Pozdrawiam

WolfiK
komentarz
komentarz
kupiłem kość ram Geila i okazała się ona bardzo niestabilna.

kupiłeś czy dokupiłeś do innego ramu?

luq
komentarz
komentarz
Witam!

Niedawno do mojego Asusa A8N E kupiłem kość ram Geila i okazała się ona bardzo niestabilna. Dopiero później dowiedziałem się, że Geile niekoniecznie są kompatybilne z moja płytą. Nie chę powtórzyć mojego błędu, więc proszę o informację, jak z moją płytą chodzą ramy Corsair'a i Patriot'a bo jedne z nich zamierzam kupić.

Pozdrawiam

Ten RAM działa niestabilnie ponieważ prawdopodobnie kupiłeś niewłaściwą kość. Twoja płyta obsługuje DDR 400, 333 i 266 MHz. Jeśli kupiłeś pamięć o innym taktowaniu to nie dziw się działa "niestabilnie". Problem może tkwić także w tym że dodałeś niewłaściwy RAM do pracującej już kości, i teraz pracuje w Dualu.

Jaki dokładnie masz ten RAM??

I czy masz podłączoną inną kość??

diego
komentarz
komentarz

Dokupiłem do innego ramu. Ta druga kość to Twinmos 512 Cl 2,5

[ Dodano: 2007-08-09, 17:30 ]

Co nie zmienia faktu, że na moim kompie testowane były Geile 2x512 (modelu dokładnie nie znam ale jakieś droższe)i one również nie chodziły stabilnie. A te ramy, które kupiłem były na szynie 400 czyli takiej, jaką obsługuje moja płyta.

Przemek
komentarz
komentarz
i teraz pracuje w Dualu

Jak kostki sie nie moga zegrac to nie bedzie DC ;)

Napisz jeszcze do jakich gniazd (kolor) wlozyles te wczesniejsze Geile.

diego
komentarz
komentarz

Ponieważ wkładałem je z TWINMOS'ami włożyłem je do gnazd o różnym kolorze, żeby nie szukały duala.

Przemek
komentarz
komentarz

Napisz jeszcze parametry tego Twinmosa i Geila.

Sprawdz jeszcze jak komp sprawuje sie na samym Geilu.

diego
komentarz
komentarz

Dokładnych parametrów nie podam bo już nie mam obu kości (do czasu zakupu nowych jade na Kingstonach 128 MB 266Mhz:)ale podstawowe parametry miały identyczne. Czyli szyna 400, 512 MB i opóźnienie CL 2,5. Geil miał jeszcze radiator ale to nie ma żadnego znaczenia.

[ Dodano: 2007-08-09, 18:04 ]

A co do pracy na samych geilach to różnica była taka, że przy obu kościach komputer wieszał sie już na początku ładowania gry a przy samym geilu wieszał sie mniej wiecej po dwóch minutach od jej rozpoczęcia.

diego
komentarz
komentarz

Ja juz straciłem cierpliwośc do tych kości (chociaż sam TWINMOS chodzi jak żyleta)i postanowiłem kupic sparowane w dualu. Dlatego byłbym wdzięczny za opinie ludzi mających Asusa A8N E i wyżej wymienione przez mnie kosci odnośnie ich sprawowania sie na tej płycie.

Przemek
komentarz
komentarz

Jesli chcesz miec pewnosci ze pamiatki beda dzialay to polecam Kingstona.

Niezawodna firma.

diego
komentarz
komentarz

Ok. Dzięki za pomoc:)

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.