x-kom hosting

Nie mogę wstawiać hiperłączy w Wordzie, Excelu

rączka
utworzono
utworzono

Od wczoraj nie mogę wstawiać hiperłączy w Wordzie i Excelu. Jak chcę otworzyć stronę, do której mam hiperłącze, wyskakuje mi takie coś:
[b]Operacja została anulowana z powodu ograniczeń nałożonych na ten komputer. Skontaktuj się z administratorem systemu.[/b]

Ktoś wie, o co tu może chodzić? :huh:

naekana
komentarz
komentarz

W "Opcjach internetowych" ustaw przeglądarkę IE jako domyślną.

[URL=http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=e829e39b5ac91f98][IMG]http://images35.fotosik.pl/162/e829e39b5ac91f98m.jpg[/IMG][/URL]

Później będziesz mogła z powrotem ustawić przeglądarkę, której używasz. Chodzi o zresetowanie opcji.

  • Dobra wypowiedź 1
rączka
komentarz
komentarz

Problem w tym, że już miałam ustawioną i dalej mi nie chodzi :(

naekana
komentarz
komentarz

Ok, to zresetuj ustawienia - odznacz IE jako przeglądarkę domyślną, zapisz zmiany i następnie powtórnie zaznacz, zapisując zmiany.

  • Dobra wypowiedź 1
rączka
komentarz
komentarz

Tyle że mam to nieaktywne, w ogóle mam trochę inaczej niż na tamtym obrazku. Zresetowałam ustawienia IE, ale to nic nie dało :niepewny:

rokko
komentarz
komentarz

[quote]Tyle że mam to nieaktywne[/quote]
Ktoś nałożył ci ograniczenia i na sztywno ustawił restrykcje dotyczące strefy zabezpieczeń. Odszukaj w GPO odpowiednie restrykcje i zmodyfikuj je.

System operacyjny to nie aby Windows Server 2003?

  • Dobra wypowiedź 1
rączka
komentarz
komentarz

Niee, Windows Vista Home Basic :)
PS: Jak te restrykcje zmodyfikować bo przyznam się, że jestem ciemna w tym zakresie...

naekana
komentarz
komentarz

A spróbuj jeszcze zaktualizować przeglądarkę -> http://www.microsoft.com/windows/internet-explorer/worldwide-sites.aspx Wygląda na uszkodzony klucz w rejestrze, chociaż te nieaktywne pola w opcjach internetowych najpewniej wskazują na to, co sugeruje rokko.

  • Dobra wypowiedź 1
rączka
komentarz
komentarz (edytowane)

No właśnie nie chce mi tego ściągnąć, bo pisze, że mam już zainstalowaną nowszą wersję... Już nie wiem co robić ;/

[color="#ff0000"]//nie cytujemy całych postów
//dan[/color]

Edytowane przez danielek316
usuwam niepotrzebny cytat
naekana
komentarz
komentarz

1. Start->uruchom->wpisz "regedit"->ok
2. Przejdź do klucza HKEY_CURRENT_USER\Software\Policies\Microsoft\InternetExplorer\Restrictions i zobacz, czy jest tam wpis "NoBrowserOptions" (w okienku, po prawej stronie)
3. Jeśli jest - usuń wpis.
4. Wyjdź z rejestru, zrestartuj komputer.

rączka
komentarz
komentarz

A jak wyskakuje mi, że usunięcie tego może spowodować niestabilność systemu, to też mam usunąć?

naekana
komentarz
komentarz

Możesz. To jest zabezpieczenie systemu na manualne zmiany w rejestrze.

rączka
komentarz
komentarz (edytowane)

No niee, pisze że nie można usunąć :(

Wgrałam od nowa Office 2007, ściągnęłam mu aktualizacje, zresetowałam ustawienia internetu, ale to oczywiście nic nie dało.

Edytowane przez rączka
naekana
komentarz
komentarz

Wartość wpisu NoBrowserOptions zmień na 0. Prawoklik na wpis, z menu kontekstowego wybierz "modyfikuj", w pole "dane wartości" wpisz zero. Zresetuj komputer.

rączka
komentarz
komentarz

No to tyle zrobiłam. A potem co?

naekana
komentarz
komentarz

Otwórz np. Worda i sprawdź, czy problem z hiperłączem dalej istnieje.

rączka
komentarz
komentarz

Już sprawdzałam i dalej jest to samo. A oprócz wstawiania hiperłączy nie mogę np. sprawdzać czy są dostępne aktualizacje dla Worda. Nie wiem czy to wina klucza rejestru, jak wchodzę w pomoc techniczną Microsoftu to tam kazali mi zaimporrtować klucz rejestru z innego komputera, ale to "może stać się przyczyną poważnych problemów"...

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.