x-kom hosting

Nie działa RAM.

karrol96
utworzono
utworzono (edytowane)

Witam. Mam płytę główną Abit ST6(-RAID), procesor Intel Celeron !218Mhz i 256mb SDRAM PC133Mhz.Dokupiłem 512mb takiej samej pamięci i gdy włożę obie pokazuje mi się czarny ekran z napisem: Nie można uruchomić systemu Windows, ponieważ ten plik jest uszkodzony lub go nie ma, c:\system32\DRIVERS\isapnp.sys Jak włożę tylko starą kość to wszystko działa, a jak nową albo obie to się wyświetla ten napis.

Gość
komentarz
komentarz

kojarze skądś ten problem...
spróbuj poprzekładać pamięć w inne sloty.

karrol96
komentarz
komentarz

Mam 3 sloty, próbowałem każdej konfiguracji i nic nie pomogło.

Gość
komentarz
komentarz

Cytat:
" Maksymalna ilość pamięci, z jaką potrafi pracować ST6-RAID, to 512 MB"
Tak więc mając wcześniej 256mb RAMu pracowało bez zarzutu, no ale nawet jak wkładasz samą to też nie działa..
Hm..
A daj link z RAMem który kupiłeś, albo napisz co pisze na nim dokładnie, że np.:
512MB RAM 133Mhz...

karrol96
komentarz
komentarz

Na pamięci jest napisane 512 PC133Mhz.

Gość
komentarz
komentarz

no to jest dobra, i napewno SDRAM ?? :D
Bo różnie to bywa, w tym momencie jestem bez radny, ja natomiast, w jeszcze starym kompie miałem 256MB SDRAM i 128MB SDRAM, i gdy wyjąłem 256MB to komputer nie chcial się włączyć, a ja wstawilem 256 i wyjalem 128 to tez sie nie chcial wloczyc..

Sorcer
komentarz
komentarz

Kośc którą kupiłeś jest nowa czy używana?
Byc może jest uszkodzona jeśli masz jak, przetestuj ją na innym komputerze lub włóż tylko ta kośc i załącz MemTest'a, zobaczymy co pokaże.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.