x-kom hosting

[Rozwiązany] Wersja BIOSU

Grande
utworzono
utworzono

Hi,

Płyta jak w podpisie rev.3.3

Jak sprawdzić którą mam wersję BIOSu??

Na stronie Gigabyta znalazłem różne oznaczenie od F8 do F12 i w związku z tym:

Czy wystarczy wgrać tą oznaczoną F12? Czy też każdą po kolei??

Pozdr

Grande

olej3232
komentarz
komentarz

F12 to jest ostatnia wersja jaką zamieszczono na stronie wiec wystarczy tylko ją wgrać!

Grande
komentarz
komentarz

czyli F12 zawiera wszystkie wcześniejsze poprawi. Tak?? ;)

A pierwsze pytanie??

olej3232
komentarz
komentarz

Jak wejdziesz do BIOS-u to powinno tam gdzieś się wyswietlać! Do góry ekranu, lub na dole, a jak nie to zawsze jest everest

[ Dodano: 2007-08-08, 16:54 ]

czyli F12 zawiera wszystkie wcześniejsze poprawi. Tak?? ;)

Tak ostatnia wersja jest ze wszystkimi poprzednimi poprawkami!

Przemek
komentarz
komentarz

A ja mam pytanie, po co chcesz to robic ?

Grande
komentarz
komentarz
A ja mam pytanie, po co chcesz to robic ?

A żeby mieć nową wersję, poza tym w F12 wprowadzili poprawki do OC.

Wersje mam F8 - EVERST pomógł.

A jak to wgrać? Po rozpakowaniu mam jakieś 2 pliki exe i jeden bez rozszerzenie.

olej3232
komentarz
komentarz

Ten bez rozszerzenia to zapewne BIOS a dwa pozostałe to programy do wgrywania! Z pewnością jeden jest dos-owy a drugi windows-owy! We wgraniu Ci nie pomogę ponieważ nigdy nie miałem płyty GIGABYTE!

W ASUS-ie masz w BIOS-ie funkcję służącą do update!

Grande
komentarz
komentarz

No i mam mały zgryz... w czasie zapisywania starego BIOSu lub wgrywania nowego (tak około 30% postępu) wywala mi niebieski ekran z info, że coś jest nie tak (coś a'la Bluescreen), zrzuca pamięć i trzeba zrobić restart. System wstaje bez zająknięcia.

Spróbowałem też wgrać nowy bez zapisywania starego i sytuacja jest podobna - łapie zwiechę albo restartuje kompa.

BIOS stawiałem na 2 sposoby: programem od GIGABYTA (atibios bodajże się nazywa) albo przez mały programik dołączony do nowej wersji BIOSU (AMIFLASH).

Ps.: a plik z BIOSem ma nazwę: 965-s3.f12

I już sam nie wiem co jest nie tak....

Gość
komentarz
komentarz

A próbowałeś dyskietką? Weź pustą dyskietke, nagraj na nią nowy bios i zresetuj kompa. Jak Ci ją zbootuje to wpisujesz nazwe pliku biosu i robi Ci sie update.

Nie pamietam jak to jest dokładnie z tą nazwą którą wpisujesz, ale jak ściągasz bios to powinna być instrukcja jak to zrobić... A jak nie to poszukaj w googlach ;)

Grande
komentarz
komentarz

I to jest mały problem - brak floppa ;)

A co do instrukcji to na stronie Gigabyta jest takowa. I postępowałem zgodnie z nią ale tam nic nie było o dyskietce :|

Wg niej wszystko robi się z poziomu Windy.

Problem rozwiązany - update BIOSu poszedł. Pomogła stara FDD z kompa rodziców. ;) Gro i bucy. THX Ludziska. :)

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.