x-kom hosting

Gniazdo pamięci RAM

Patryq
utworzono
utworzono

Witam!
Postanowiłem ostatnio dokupić do mojego (dosyć słabego jak na dzisiejsze czasy) komputera troszkę RAMu. Nadarzyła się dobra okazja,ponieważ mój kolega chce się pozbyć pasującej kości.
DDR1 512MB 400MHZ SSTL 2.5 KINGSTON

Odpowiada mi i cena i specyfikacja ale powstał pewien problem. Gdy wziąłem do domu kość na próbę okazało się że komputer jej nie czyta. Mam dwa gniazda RAM.
Opcje:
1) Kiedy włożone są obie kości, komputer korzysta tylko z jednej( z gniazda nr 1). Jednak na boot ekranie jest napisane że pamieć ma 128bit
2) Kiedy włożona jest jedna pamięć do gniazda nr1(sprawnego) (obojętnie którą kość) komputer korzysta z niej, na boot ekranie jest napisane że pamięć ma 64bit
3) Kiedy włożona jest jedna pamięć do gniazda nr2 komputer nie ładuje się wcale.

Moje pytania brzmią następująco:

1) Czy gniazdo jest zepsute?
2) Czy coś źle robię?
3) Jeśli jest zepsute to czy istnieje możliwość naprawy? Czy tylko wymiana płyty głównej?

Adnotacje:
1)Gniazdo próbowałem czyścić ale kompletnie nieprofesjonalnie ;p Nie posiadam sprężonego powietrza w domu aktualnie. Dmuchanie i chuchanie narazie musiały wystarczyć
2) Na początku po zamontowaniu standardowej kości RAM komputer wyłączał mi się przy startowaniu windowsa. jednak po dociśnieciu i trzech próbach nie było już problemu
3) Obecnie mój Ram to goodram 512MB 200MHZ SSTL 2.5

Mam nadzieje,że nie złamałem żadnego punktu regulaminu już w pierwszym poście ;p
Za pomoc z góry dziękuję
Pozdrawiam
Patryq

webber
komentarz
komentarz

[quote]3) Kiedy włożona jest jedna pamięć do gniazda nr2 komputer nie ładuje się wcale.[/quote]Obojętnie która? Nawet na Twoim starym module nie wstaje?

Patryq
komentarz
komentarz

Dokładnie.

ghost_205
komentarz
komentarz (edytowane)

 Jaką masz płyte główną? 

Edytowane przez ghost_205
Patryq
komentarz
komentarz

ECS NFORCE3- A939. Tania,słaba,kiczowata. Ale kilka lat temu byłem z niej zadowolony.

webber
komentarz
komentarz

Skoro nawet stary moduł nie chce działać w tym banku, to raczej nic innego niż uszkodzenie slotu. Możesz ewentualnie spróbować zresetować BIOS, wyczyścić styki zarówno RAMu jak i samego banku, ale małe prawdopodobieństwo, aby to pomogło.

Patryq
komentarz
komentarz

A slotu sie nie da naprawić?

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.