x-kom hosting

Jaki Antywirus?

hr.Szulecki
utworzono
utworzono

Witajcie forumowicze. Potrzebuję konsultacji w sprawie antywirusa do laptopa.

Mój LAP to Toshiba Satellite pro a 60 PIV 3,06 z 512 ram dzielonej z grafiką/ 64mb

Lap łączy się z netem za pomocą neostrady i chroniony jest przez Kasperskiego - wersję darmowa 30 dni. Problem polega na tym że komp strasznie zwalnia przez antywira i traci stabilnośc zupełnie gdy korzysta się z gg winampa i powiedzmy 3 dokumentów w wordzie. Po wyłączeniu antywira wszystko wraca do normy ale boję się korzystać z netu.

Wczoraj kupiłem 6 miesięczną wersję MKS vir z PC format wyinstalowałem kasperskiego i zainstalowałem nowy antywirus. Jeeeeju!! Jeszcze gorzej. komp działa okropnie wolno a w dodatku antywir chce blokować każdy program uruchamiany.

Nie mam czasu sie bawić w konfigurację antywirusów, tak aby nie obciążały mi za bardzo systemu. Poza tym nie znam się na tyle, by grzebać w tym.

Potrzebuję jakiegoś alternatywnego baaardzo prostego rozwiązania, które będzie się konfigurowało automatycznie. Macie jakieś pomysły??

Czy można zrezygnować z antywira i raz w tygodniu korzystać z pandy online i AdAware??

Bamu
komentarz
komentarz

AVAST.

Sam sie aktualizuje i to w nim lubię.

działa w tle niezabierając dużo mocy procka ani pamięci ram , można powiedzieć ze prawie wogule :D

Korzystam z niego już od 4 lat i jak narazie wirusów brak.

A i w dodatku jest to darmowy program.

Przemek
komentarz
komentarz

Zapraszam na:

www.stopwirusom.pl

hr.Szulecki
komentarz
komentarz

Bamu_Ulea, zdaje się że powróce do Avasta, jednak chciałbym go skonfigurowac tak by pobierałjak najmniej pamięci i procka. Czy możesz mi w tym pomóc?

[ Dodano: 2007-08-08, 14:59 ]

A moze ograniczyć się do jakiegoś firewalla, i tak jak mówie co jakis czas robić scan online i Ad Aware??

Jeśli mam dobrego pomysła to podajcie jakieś propozycje prostego firewalla.

Bamu
komentarz
komentarz

Niezbyt dobrym pomysłem jest korzystanie z samego firewalla.

Ale jeśli już tak chcesz to firewall będący w windowsie XP + SP2 może ci wystarczy. znam ludzi który tak robią i jak narazie problemów niema, ale wtedy jesteś bardziej narażony na wiruski.

Toxek
komentarz
komentarz
Czy można zrezygnować z antywira i raz w tygodniu korzystać z pandy online i AdAware??

Zdecydowanie sie nie da tak, bo antywirus cały czas pilnuje kompa przed wirusami, koniecznie musisz miec antywira :P

Lap łączy się z netem za pomocą neostrady i chroniony jest przez Kasperskiego - wersję darmowa 30 dni. Problem polega na tym że komp strasznie zwalnia przez antywira i traci stabilnośc zupełnie gdy korzysta się z gg winampa

Widać ze masz lipnego laptopa, bo ja mam Kaspersky Internet Security 6.0 i mi sie w ogole nic nie tnie, nawet podczas skanowania kompa :P

Jak chcesz darmowego antywira i taki który sie nie tnie to AVAST albo AVG oba sa darmowe, ale lepszy jest AVAST.

Korzystam z niego już od 4 lat i jak narazie wirusów brak.

Ja tam miałem po miesiacy wirusy jak korzystałem z tego antywirusa i dla tego mam K.I.S.

hr.Szulecki musisz miec antywirusa zeby on ci pilnował całego porządku i chronił przed wirusami, jak nie bedziesz miał antywira to po max 1 miesiac bedziesz mial tele wirów i nic nie bedziesz mogł robic na tym kompie, nawet właczyc gg :P

CatchMe
komentarz
komentarz

ale lepszy jest AVAST.
- totalna bzdura.
WolfiK
komentarz
komentarz

polecam kaspersky.

CatchMe
komentarz
komentarz

kaspersky
- dobra rada jeżeli ma się komputer dość szybki. ;) Program rewelacja. :)
Przemek
komentarz
komentarz

Ja od jakiegos miesiaca mam Kasperskyego i pracuje na moim kompie bez zauwazalnych spowolnien ;)

blue555
komentarz
komentarz

Także polecam Kaspersky'ego. Po formacie zainstalowałem go, i sprawuje się świetnie.

Nie zamula kompa, aktualizacje robisz, kiedy sam chcesz (bo np. przy starcie systemu jak są robione aktualizacje, to komp może się uruchamiać nawet 5 minut!)

norekKAROLEK
komentarz
komentarz

AVG free edition Najlepszy antyvirus

mało waży i jest prosty w obsłudze

Virusów brak :)

Pigmej
komentarz
komentarz

F-Secure Internet Security 2007

Orbes
komentarz
komentarz

Avira Antivirus.. Darmowe, prawie to samo co Kaspersky, po polsku :)

Uzywam od roku, nic nie złapałem, ściągnij i wypróbuj.

ambas
komentarz
komentarz

Avast, nie muli kompa, prosty w obsłudze, sam sie aktualizuje, darmowy, dobra ochrona antywir.

GoBi
komentarz
komentarz
dobra ochrona antywir.

Ja bym sie kłucił :) miałem avasta i szczerze nie polecam.. dziurawy jak serek :)

Pavel
komentarz
komentarz

Ja mam mks_vir 2k7 był dołączony do PC Format z licencją na pół roku. Komputer mi przy nim ładnie śmiga :P PC Format kosztuje chyba 6,50 a masz za to bdb antyvirus na pół roku ! ! !

CatchMe
komentarz
komentarz

Mks nie jest bardzo dobry. Oceniam go jako przeciętny... :|

  • 4 tygodnie później...
MegaPiksel
komentarz
komentarz

Na średniej klasy PC - Kaspersky - wymiata. Na trochę gorsze - Nod 32. Jeśli chodzi o antywira to z darmowych można polecić AOL - działający na silniku Kaspersky-ego, Avasta i AVG.

EDIT - co do NOD32 nie jest on rozwijany więc radzę jednak zainwestować w Kaspersky-ego. Ważna jest także zapora, bo ta systemowa to badziewie, praktycznie nic nie daje. Z Firewalli polecam COMODO i płatną wersję Sunbelta - darmowa (Kerio) nie jest już rozwijana. Z płatnych bardzo skuteczny jest Outpost, ale niestety płatny.

mikrus
komentarz
komentarz

Mimo wszystko polecam NOD32 Nigdy nie miałem z nim żadnego problemu (czyt. wirusa ani tym podobnego syfu) a poza tym jest praktycznie nie zauważalny w tle.

Kurzun
komentarz
komentarz

Z darmowych AVS

Z płatnych Nod.

MegaPiksel
komentarz
komentarz

NOD32 - miałem i był nawet dobry, nie sprawiał kłopotów. Na dłuższą metę nie testowałem, ale jak mi sie skończy licencja na Kaspersky-ego to przejdę na następcę nod-a - ESET-a.

  • 4 tygodnie później...
Gość
komentarz
komentarz

ja polecam AVG , sam się aktualizuje, a żeby usunąć wirusa wystarczy zaktualizować listę i sam szuka na niego metody... Naprawdę rewelacyjny program !

  • 2 tygodnie później...
Adamoss
komentarz
komentarz

miałem avasta miesiąc i nie spisał się teraz mam Kaspersky Internet Security i nie mam problemów z wirusami

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.