x-kom hosting

Dual Chanell

amadi09
utworzono
utworzono

Witam !
Otóż mam taki problem, że pamięci, które kupiłem nie działają w trybie dual chanel, w takim razie postanowiłem je umieścić jako single, ale chcę umieścić jeszcze jedną, a z tego powodu, że dual z poprzednimi nie działa, a mam 4 sloty pamięci nie mogę jej zamątować,słyszałem,że jest sposób na wyłączenie dual chanell w biosie. Moja płyta główna Asrock A780GXH, może wiecie jak w niej wyłączyć dual chanel lub jak ustawić go aby działał na pamięciach (mowa tu o dwóch pamięciach Crucial Ballistix 1gb, które nie działają w dualu i jednej GoodRam Pro 1gb). Z góry bardzo dziękuje za pomoc i pozdrawiam.

webber
komentarz
komentarz

Co to znaczy?
[quote]nie działają w trybie dual chanel[/quote]

Sprecyzuj, na jakiej podstawie tak wnioskujesz. Komp startuje, działa stabilnie?

amadi09
komentarz
komentarz

Znaczy się jest tak. Czasami komputer w ogóle nie wstaje, po uruchomieniu pojawia się tylko czarny ekran,a czasami uruchamia się normalnie w trybie dual chanel, ale po czasie komputer się resetuje i albo włącza ponownie, albo znów czarny ekran.Takie zmiany nastrojów (czarny ekran lub uruchomienie) pojawiają się losowo, albo przez to,że kilka razy przekładałem pamięci (np. z slotów 1,2 do 3,4, albo obie miejscami ze sobą)

Problem rozwiązałem,okazało się nim zwarcie spowodowane przez obudowę.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.