x-kom hosting

obsługa 1600Mhz na GIGABYTE GA-790XTA-UD4

wojtarr
utworzono
utworzono

Witam
kupiłem płytę główna GIGABYTE GA-790XTA-UD4 USB 3.0 AM3 w specyfikacji ma napisane, że obsługuje pamięci
o częstotliwości 1066, 1333, 1866. moje pytanie - jeżeli wsadzę pamięci o częstotliwości 1600 to:
1* pamięć będzie pracowała z 1333mhz
2* płyta obsługuje i pamięć będzie pracowała z 1600mhz
3* płyta nie wykryje pamięci
4* płyta nie wykryje pamięci, trzeba zrobić upgrade biosu i pamięć będzie pracowałą z 1600mhz
5* pkt 1 + upgrade biosu żeby w pełni wykorzystać możliwości pamięci
6* inna możliwość?

dzieki za każdą odpowieź
pozdrawiam

darkghost
komentarz
komentarz

Płyta wykryje pamięci, komp się uruchomi a pamięc będą działać z częstotliwością 1333 MHz. Jeśli sciągniesz specjalny programik (bodajże AMD Oberdrive) i pamięci posiadają profilm BEMP (no i masz odpowiedniego proca) to za jednym kilknięciem wszystko ustawi się tak, żeby było 1600 MHz. Ewentualnie można wejść do BIOSu i poustawiać wszystko samemu.

wojtarr
komentarz
komentarz

procek to AMD Phenom II X4 955 Black 3.2Ghz AM3
pamięć OCZ Gold Series OCZ3G16002GK (DDR3 2x1GB 1600MHz 8-8-8-24)

mam nadzieję, że uda się ustawić na 1600
jak już złożę wszystko do kupy dam znać jaki wynik

dzięki i pozdrawiam

w ustawieniach "auto" komp się totalnie wieszał, nie dało się praktycznie nic zrobić.. po zmianie mnożnika w biosie na 1066mhz było już lepiej ale nadal się wieszał [w ustaweniu auto - spd żle wykrywał timingi i pamięci] ostatecznie ustawiłem timingi + napięcie ręcznie oraz zostawiłem częstotliwość 1066Mhz i działa stabilnie.

pozdrawiam

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.