x-kom hosting

Wygasanie domeny

wiciu2.0
utworzono
utworzono

Witam! Chciałbym się zapytać jak to jest z domenami. Mam wykupiona domenę u jednego dostawcy. Kupiłem ją za 15 zł na rok ale przedłużenie kosztuje 80zł. Czy więc w taki razie mógłbym poczekać aż ta domena wygaśnie i zarejestrować ją u innego dostawcy jako nową?

DarthMail
komentarz
komentarz

To zależy od domeny. Jak masz domenę i ją wypromujesz, po upłynięciu czasu ochronnego domeny może przejąć ją jakaś amerykańska firma np godaddy.com - z kilkoma domenami już tak miałem, z tymże to nie były pl, to nie wiem jak to wygląda na rynku polskim. Jak wygasa domena, to zawsze ryzykujesz, że ktoś inny ją przejmie. Ja bym nie ryzykował, w końcu na rok 80 zł to aż tak nie jest znowu wiele(pod warunkiem, że mówimy o jednej), ale Twój wybór.

  • 2 tygodnie później...
Fafu
komentarz
komentarz

Lepiej nie ryzykować że ktoś przejmie domene.
Zobacz stronę http://dropped.pl

  • 3 tygodnie później...
Hayabooza
komentarz
komentarz

Jeśli strona ma jakiejś backlinki lub PR z pewnością ktoś inny ją przejmie. Ja miałem stronę mojenazwisko.waw.pl i ktoś wykupił :-)

  • 2 tygodnie później...
2BE.PL
komentarz
komentarz

Jeśli domena jest ciekawa to zapewne jeden z systemów przechwytujących domeny ją przejmie.
Jeśli kupiłeś domenę za 15 zł to prawdopodobnie możesz ją przetransferować do innego usługodawcy. Poszukaj, kto ma tańsze odnowienia i przenieś tam domenę. Możesz także wykupić opcję na domenę za ok 35 zł netto i w ten sposób przejąć swoją nazwę.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.