x-kom hosting

Problem z wykryciem ramu!

maciorek0011
utworzono
utworzono (edytowane)

[size="3"]Witam.[/size]
Otóż mam następujący problem.Zakupiłem niedawno kostkę 1 gb ramu Geil Dual Channel 800 mhz 4-4-4-12 2,1v pasującą do moich starych kości w kompie.Płytę główną,którą posiadam to Gigabyte Ga-P31-DS3L.Problem jest taki ,że pod żadnym ustawieniem kości nie widzi 3 gb ramu.Kostka zakupiona jest sprawna.Na jakimś tam ustawieniu komp do pewnego momentu się odpala a potem restartuje się a w innych przypadkach prosi o naprawę widnowsa.
Może trzeba wyłaczyć dual channel?Tylko jak?
[size="3"]Pomocy![/size]

Edytowane przez EbrMacieK

wojtarr
komentarz
komentarz

[quote name='EbrMacieK' date='13 czerwiec 2010 - 14:31' timestamp='1276436005' post='1035718']
[size="3"]Witam.[/size]
Otóż mam następujący problem.Zakupiłem niedawno kostkę 1 gb ramu Geil Dual Channel 800 mhz 4-4-4-12 2,1v pasującą do moich starych kości w kompie.Płytę główną,którą posiadam to Gigabyte Ga-P31-DS3L.Problem jest taki ,że pod żadnym ustawieniem kości nie widzi 3 gb ramu.Kostka zakupiona jest sprawna.Na jakimś tam ustawieniu komp do pewnego momentu się odpala a potem restartuje się a w innych przypadkach prosi o naprawę widnowsa.
Może trzeba wyłaczyć dual channel?Tylko jak?
[size="3"]Pomocy![/size]
[/quote]

nie wiem jak w u Ciebie ale na mojej płycie Gigabyte'a w biosie pierwsza pozycja to inteligent tweeker [ albo jakoś tak..] jeżeli wejdziesz w tą opcję możesz tam ustawić
czy pamięć ma być w dual channel - [b]ganged[/b], czy komp ma traktowaćkości oddzielnie - [b]ungaged[/b]

pozdrawiam

webber
komentarz
komentarz

[quote name='wojtarr' date='16 czerwiec 2010 - 12:52' timestamp='1276685661' post='1036822']inteligent tweeker[/quote]MB Intelligent Tweaker.

[quote name='wojtarr' date='16 czerwiec 2010 - 12:52' timestamp='1276685661' post='1036822']czy pamięć ma być w dual channel - [b]ganged[/b], czy komp ma traktowaćkości oddzielnie - [b]ungaged[/b][/quote] :mur:

@autor - GA-P31-DS3L nie obsługuje więcej niż 2 moduły pamięci dwustronnych, zapewne tutaj leży problem.

maciorek0011
komentarz
komentarz (edytowane)

[quote name='Takumi' date='16 czerwiec 2010 - 18:48' timestamp='1276710639' post='1036965']
MB Intelligent Tweaker.

:mur:

@autor - GA-P31-DS3L nie obsługuje więcej niż 2 moduły pamięci dwustronnych, zapewne tutaj leży problem.
[/quote]
Lecz mój kumpel ma tą samą płytkę i ma 3gb ramu tylko ,że Corsair 3x1GB 800Mhz 5-5-5-18 i działa mu!
Więc dlatego kupiłem 1Gb kość bo 4x1Gb dwustronnych nie widzi ta płytka.

Ale mam najnowszy bios i nie mam żadnych opcji z [b]ganged[/b] i [b]unganged[/b].Może ktoś by podał jaka dokładnie jest opcja aby tak ustawić!
Może by ktoś pomógł!!Proszę!!

Edytowane przez EbrMacieK

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.