x-kom hosting

Pomoc w rozwiązywaniu zadań domowych

rączka
komentarz
komentarz

słuchajcie po co w ogóle taki temat, skoro zwykle nikt tu nie odpowiada? :lol2:

  • 8 miesięcy później...

Gość
komentarz
komentarz

[quote name='Potarski' timestamp='1296580228' post='1188241']
Witajcie mam mały problem, pewnie wzór jest banalny ale mam pustkę w głowię aby oliczyć średnią opłacalność na towar, potrzebuję wzrou dlatego dla ułatwienia podam wam podstawowe warunki i chce abyście pomogli ułożyć mi wzór ;p

Czas - [size=3][b]T[/b][/size]
Wymaganych pracowników do utworzenia produktu (nie zawsze będze to 1)-[b][size=3] WP[/size][/b]
Przyrost z 1 produktu (np z 1 po upływie czasu zrobią się 4 itp) - [size=3][b]P[/b][/size]
Ilość zdobytego doświadczenia po upływie czasu oraz utworzenia produktu - [b][size=3]D[/size][/b]
Cena produktu na rynku - [size=3][b]C[/b][/size]

[b]Dałby ktoś radę utworzyć wzór do tych wartości? Chodzi mi o opłacalność aby można było wyliczać ze wzoru.
Przykład / zadanie:

Telewizor Made IN Germany:

czas produkcji 8 godzin (T)
wymaganych pracowników = 1 (WP)
Przyrost (stworzyliśmy tyle telewizorów po zainwestowaniu pracownika) - 5 (P)
Ilość zdobytego doświadczenia - 47 (D)
Cena jednego 144$ ©

TV Made in China:[/b]

[b]czas produkcji 45 minut (T)
wymaganych pracowników = 4 (WP)
Przyrost (stworzyliśmy tyle telewizorów po zainwestowaniu tylu pracownika) - 3 (P)
Ilość zdobytego doświadczenia - 17 (D)
Cena jednego 110$ ©[/b]

Proszę o pomoc w utworzeniu do tego wzoru opłacalnosci.

[color=#ff0000]//łączę z tematem zbiorczym
//dan[/color]
[/quote] wzór opłacalnosci jest następujący - przeciętny polak A zarabia 1500 złotych, przeciętny telewizor spełniający wymagania polaka A kosztuje ponad 1500zł, tak więc polak A po zakupie telewizora jest na minusie! więc już wiesz że wynik będzie z minusem! nie dam ci całego rozwiązania bo od tego jest szkoła żebys sie nauczył a na lekcji trzeba było słuchać, ale juz 75 % masz

jnocctcop
komentarz
komentarz

Dzisiaj pomagasz mu z zadaniem jak poprosił o pomoc w lutym 2011r? :E

Gość
komentarz
komentarz

na solidną pomoc nigdy za późno taką mam dewize xD

  • 3 tygodnie później...
Los_Emilos
komentarz
komentarz

Prosiłbym o sprawdzenie dwóch zadań:
Zad. 1.
Wypisz elementy następujących zbiorów:
a) {1/n: n= 1,2,3,4}, elementy tego zbioru to {1, 1/2, 1/3, 1/4}.
b) {n[sup]2[/sup]- n: n= 0,1,2,3,4}, elementy tego zbioru to {0, 0, 2, 6, 12}.
c) {1/n[sup]2[/sup]: n Є P, liczba n jest parzysta i n < 11}, elementy zbioru to {1/4, 1/16, 1/36, 1/64, 1/100}.
d) {2 + (-1)[sup]n[/sup]: n Є N}, elementy zbioru {3, 1}.

Zad. 2.
Wypisz po 5 elementów zbioru:
a) {n Є N: liczba n jest podzielna przez 5}, elementy zbioru: {5, 10, 15, 20, 25}.
b) {2n + 1: n Є P}, elementy zbioru: {5, 10, 15, 20, 25}.
c) P ({1, 2, 3, 4, 5}) (nie wiem o co tutaj chodzi)
d) {2[sup]n[/sup]: n Є N}, elementy zbioru {2, 4, 8, 16, 36}.
e) {1/n: n Є P}, elementy zbioru {1/2, 1/3, 1/4, 1/5, 1/6}.
f) {r Є Q: 0<r<1}, elementy zbioru {1/3, 0.6(7), 0.25, 0.5, 0.0001}
g) {nЄN: liczba n+1 jest liczbą pierwszą}, elementy zbioru {12, 28, 40, 52, 88}.

  • 2 tygodnie później...
AreQ
komentarz
komentarz

o dobry temat chyba też matmę będę tu wstawiał :)

  • 1 miesiąc później...
Kamilosław
komentarz
komentarz

Witam. Prosiłbym o sprawdzenie
Housekeeping-


I often cleaning and washing the dishes. I also often helping my parents to keep order in the house. Most often is vacuuming the entire house, dusting , washing windows and floors Throwing out garbage . I like keeping cleaning in the house. Usually, when I clean, I also listen to music. Then I feel relaxed and this work makes me happy. Before Christmas I always cleaning more than ever, because I have to help my mom .

Laundry-


My mom taught me how to operate the washing machine some time ago. And now doing a laundry
is one of my home jobs. When I have a lot of dirty clothes I put them into the washing machine and then I hung up to dry on a drying rack . Unfortunately, doing a laundry is not one of my favorite thing, but I do it because it is my duty at home. Recently, my grandmother has asked me to help to put the laundry in the washing machine and then hanged up, and I helped her do this.

assistant construction worker


I worked as an assistant construction worker on holiday time in 2011.
One of my most frequent activities were such as plastering, painting and insulation. This work required the employee who has a good physical condition, and I have done this job well well.
Besides, the work was hard, I liked doing it. I met many interesting people there and it was fun.



:) Z góry dziękuję :)

  • 2 tygodnie później...
Alron
komentarz
komentarz (edytowane)

Jak brzmiało polecenie?

 

Bo ogólnie to jest bardzo niespójne gramatycznie. Jeżeli jakąś czynność robisz często, w określonym okresie, to używasz czasu Simple Present, a nie Present Continuous. Jeżeli zdania miały być ułożone w Present Continuous to zapomniałeś o tym, że czasownik jest poprzedzony osobą oraz "be" (być) w odpowiedniej formie.

 

 

I often clean and wash the dishes. I also often help my parents to keep order in the house. Most often I vacuum the entire house, dust , wash windows and floors and throw out garbage. I like keeping the house clean. Usually, when I clean, I also listen to music. Then I feel relaxed and this work makes me happy. Before Christmas I always clean more than ever, because I have to help my mom.

 

 

Dalej nie mam siły pisać. Nie wiem czemu mi Igor wysłał do tego linka z tak dawnego posta.

Edytowane przez Alron
  • 2 tygodnie później...
Los_Emilos
komentarz
komentarz (edytowane)

MS Excel 2003 - sortowanie i dodawanie elementów przez przycisk z visual basic.

 

Potrzebuje zrobić dwa przyciski, które znajdują się na arkuszu. Jeden odpowiada za sortowanie względem nazwy tabletów, a drugi otwiera nowe okno w którym spisujemy dane dotyczące pojedynczego wiersza- w pisaniu, przechodzi do następnego. Niżej zamieszam plik, na czerwono przykładowe miejsce umieszczenia przycisków.

 

http://turbobit.pl/kvu01qsv16y5.html
 

Mógłbym liczyć na czyjąś pomoc w zrobieniu tego?

Edytowane przez Los_Emilos
  • 3 lata później...
Igorrodz
komentarz
komentarz

Mam dwa garnki, ile litrów wody się w nich zmieści?
1) średnica 27cm, wysokość 22cm
2) średnica 37cm, wysokość 28cm

  • 1 miesiąc później...
Gość
komentarz
komentarz

Banał Panie, 
Podstawiasz pod wzór na objętość cylindra.
Dane:
pi = 3,14.
d = 27cm. (średnica)
h = 22cm. (wysokość).

 

Obliczenia:
V = pi * (r kwadrat) *h (objętość jest równa pi razy promień podniesiony do kwadratu, razy wysokość).
Należy pamiętać że średnica jest równa dwóm promieniom, czyli d==2r;
Czyli po naszemu, informatycznemu
V = pi * pow(27/2) * 22;
V = pi * pow(13,5) * 22;
V = pi * 182,25 * 22;
V = pi * 4009,5;
V = 3,14 * 4009,5;
V = 12589,83cm3;
V = 12,85983l;

Przypadek 2.
Dane:
pi = 3,14
d = 37cm.
h = 28cm.

Obliczenia:
V = pi * (r kwadrat) * h;
V = pi * pow(37/2) * 28;
V = pi * pow(18,5) * 28;
V = pi * 342,25 * 28;
V = pi * 9583;
V = 3,14 * 9583;
V = 30090,62cm3;
V = 30,09062l;

Odpowiedź: w Garnku pierwszym zmieści się ~12,85l wody, zaś w garnku drugim ~30,09l wody.
 

  • Dobra wypowiedź 1

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.