x-kom hosting

Sprzedaż linków na allegro - legalnie?

DawidG3
utworzono
utworzono

Witam.
Mam pytanie: Czy sprzedaż linków jest legalna?
Wyjaśnienie: Strona jest przystosowana do umieszczania linków reklamowych innych stron. Czy sprzedaż na serwisach aukcyjnych miejsc reklamowych jest legalne? Chodzi mi np o menu REKLAMA pod menu głównym strony.
Pozdrawiam i czekam na odpowiedź,
Dawid.

  • 3 tygodnie później...

jandas
komentarz
komentarz

legalna w sensie prawnym? tak
legalna dla google? nie

Lucider
komentarz
komentarz

[quote]legalna dla google? nie [/quote]

Nie tyle nielegalna, co uważana za niemoralną i faktycznie można za to spaść w wynikach wyszukiwania. Chyba, że dodasz atrybut [i]rel="nofollow"[/i], ale kto by chciał go wtedy kupić...

  • 2 tygodnie później...
Hayabooza
komentarz
komentarz

Jeśli zdecydujesz się na wystawienie linka na sprzedaż, nie pisz o linkach pozycjonujących tylko o linkach reklamowych, nie uwzględniaj też PR strony. Google nie może karać nikogo za sprzedaż linków reklamowych, czyż nie tak ;-) ?

  • 4 tygodnie później...
MaxPan
komentarz
komentarz (edytowane)

Nie tak do końca,Google rozdaje bany za zwyczaj za ilość linków wychodzących a nie za ich obecność.jaki limit ma Google w swoim algorytmie nikt nie wie.Zrobiłem kiedyś test,postawiłem stronę bez linków wychodzących w serpach na dość trudna frazę była ok top20,dołożyłem 3 linki wychodzące i odrazy skok na top5.Prawdopodobnie Google w algorytmie uwzględnia i minimalna i maksymalna ilość linków.Za sam sprzedaż można dostać bana zazwyczaj jak życzliwy wyszli raport :)

Edytowane przez Maxpan
  • 5 tygodni później...
rokko
komentarz
komentarz

Sprzedaż linków zawsze była i będzie nielegalna i naruszająca wytyczne Google.
Jak Cię ktoś podp... to będziesz miał ogromne problemy a przypominam że złośliwców na tym świecie nie brakuje, tym bardziej że jest do tego celu odpowiedni formularz zgłoszeniowy na stronie Google.

  • 4 lata później...
4pc
komentarz
komentarz

Nie ma czegoś takiego jak legalność dla google. Może być niezgodna z zasadami Google, ale co ma do tego legalność? Tutaj jest dobry art o tym - http://www.marketinginternetowy.pl/Zgodność z wytycznymi, a legalność to jednak inna para kaloszy...

  • 5 tygodni później...
marcingzik25
komentarz
komentarz

W 80 procentach sprzedawane linki są nic nie warte gdyż  każdy już je ma i brakuje im mocy

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.