x-kom hosting

Kto mi wyjasni roznice w rozdzielczosciach

atemlos
utworzono
utworzono

No wlasnie mam pytanie dlaczego np w moim laptopie przy zaledie 17 calowym ekranie mam max rozdzielczosc ekranu 1920x1200 a nawet w najdrozszych monitorach do komputerow stacjonarnych max rozdzielczosc nie przekracza 1610x1050?Czy to dlatego ze wszystko bedzie strasznie male?Jak to wplywa na jakosc wyswietlania?Czy to znaczy ze jak mam monitor stacjonarny o rozdzielczosci 1610x1050 to bede mogl grac w gry tylko na takiej rozdzielczosci?

lukasz_13_94
komentarz
komentarz

i tak i nie..bo mozna ją zmienic w menu gry!!!! :P

W jakie gry grasz??

Gość
komentarz
komentarz

atemlos, Nie masz maksymalnej rozdzielczości 1920x1200 w swoim laptopie! Jak ja włączysz, to będziesz musiał przesuwać ekran, ponieważ nie wszystko będzie wyświetlane! 17" monitory LCD potrafią wyświetlić tylko 1280x1024! Nie ważne jest, czy to lcd stacjonarne, czy laptop Inaczej jest przy monitorach crt! W tym przypadku przy 17" monitorze można uzyskać max 1600x1200 i każda rozdzielczość wyświetlana na ekranie nie będzie skalowana! Przy monitorach LCD wszystkie rozdzielczości, oprócz rozdzielczości matrycy, będą skalowane w górę lub w dół.

  • 6 miesięcy później...
atemlos
komentarz
komentarz

Mam dokładnie 1920x1200 rozdzielczość mojego ekranu w laptopie i wszystko jest wyświetlane tylko jest b. małe, poszukaj sobie na necie dell inspiron 9400

Gość
komentarz
komentarz

Oki. więc masz lepszą matrycę. Były modele ze zwykłą standardową matrycą, a ty masz z tą lepszą. Są matryce 14' o rozdzielczości 1400x1080. Lapek z taką kosztuje drożej. Zawsze możesz zmniejszyć rozdzielczość, ale niestety obraz będzie skalowany. Takie matryce wykorzystują przede wszystkim graficy komputerowi. Przy 17' obraz jest niestety dość mały.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.