x-kom hosting

CL4 a CL5 - jaka roznica?

Edu
utworzono
utworzono

Witam. Zamierzam kupic sobie pamięc RAM Patriot LLK 2Gb Dual Channel 800Mhz CL4. W komputerowym zaproponowali mi tą sama pamiec tylko ze CL5. Jaka w tym roznica? :)

oracle
komentarz
komentarz

Dosc spora. Jesli nie ma roznicy w cenie to nie bierz CL5 tylko Cl4 w innym sklepie

kwachu1992
komentarz
komentarz

CL to opóźnienie pamięci (im mniejsza tym lepsza) :) jeżeli nawet jest mała różnica w cenie to i tak proponuję wziąść CL4

WolfiK
komentarz
komentarz
Dosc spora.

A w czym to zauważysz??

pol
komentarz
komentarz
Jaka w tym roznica?
Różnica ceny. Jak nie podkręcasz i będziesz miał procesor INTELA to spokojnie bież te z CL5(tylko uważaj żeby cię nie zrobili w "balona" i nie sprzedali po cenie pamięci z CL4, które są nieznacznie lepsze.)

Jak masz procesor AMD to lepiej kup te z CL4.

Tengel
komentarz
komentarz

Hej z tego co pamietam, może sie mylę więc niech moderatorzy mnie poprawią to przy prockach intela ważniejsze jest taktowanie ( im wiecej tym lepiej) a przy amdkach opóznienie. tak więc intel=smiało cl5, amd=raczej szukaj cl4.

Pozdrawiam

Aha to i podepnę sie z własnym pytaniem.

Cl5 a cl4 róznica widoczna 'gołym okiem' czy to tylko chwyt dla kilku pkt w benchach ?

WolfiK
komentarz
komentarz
Cl5 a cl4 róznica widoczna 'gołym okiem' czy to tylko chwyt dla kilku pkt w benchach

Nawet nie wiem czy uświadczysz te kilka punktów w benchmarkach... Różnica jest widoczna tylko w specjalnych programach do testów pamięci..

oracle
komentarz
komentarz

roznica bedzie widoczna w kazdym programie ktory potrzebuje szybkiego dostepu do pamieci i dlugiego operowania na nim. Przypusczam ze to cos pokroju algorytmu CRC32 czy Zip, rar.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.