x-kom hosting

zmiana częstotliwości pamięci ram

grzegorzmce
utworzono
utworzono (edytowane)

Bawie się w podkręcanie procesora (robie to nie pierwszy raz) i ładnie idzie na 2.24 ale jest jeden szkopuł podczas kręcenia procka poprzez zmiane fsb zmienia mi się również częstotliwość pamięci(co jest normalne przy procesorach am2). W czym problem pamięci mam kijowej firmy dlatego blokują mi dalsze podkręcanie procka(to są jakieś no name) w związku z tym powinienem zmienić ratio na niższe dla pamięci żeby bardziej z procka wyciągnąć. Tylko nie potrafie znaleźć tej opcji w biosie płyta gigabyte m57sli-s4 rev a2.
Temperatura na procku w zasadzie 30 stopni max w stresie więc jest duża możliwość oc tylko jak zmienić te ratio albo jak obniżyć częstotliwość tych pamięci?
Będę bardzo wdzięczny za pomoc co jeszcze dziwniejsze jak mam mnożnik cpu ustawiony na auto to wychodzi na to że mnożnik jest 9.5 jak mam ustawione ręcznie to max co mogę dać to mam 9 co mnie też dziwi.
Gdyby nie to że płyte zasiłke z chewteka i gf 9800gtx+ dostałem za 300 zł to bym w życiu takiej płyty nie wybrał.
Procesor to athlon 3600 x2 ale on jest w 65 nm i stąd te niskie temperatury zresztą na rdzeniu brisbane w rewizji g1 powinien mi iść o wiele dalej...

Ps nie ma ktoś mi sprzedać jakiegoś dobrego chłodzenia pod am2 w granicach 30 zł bo nie mam kasy żeby więcej wydać a na boxowym chłodzeniu troche kicha go max żyłować(prosze mi nie mówić że mam nie kręcić na takim chłodzeniu jak mam takie temperatury:D )

Edytowane przez grzegorzmce

snip91
komentarz
komentarz

Po wejściu w BIOS wciskasz ctrl + F1, pokazują Ci się wtedy zaawansowane opcje dot. OC. Wchodzisz w M.I.T. (tak się to chyba u GB nazywa) i szukasz dzielnika pamięci. Powinieneś odnaleźć bez większych problemów.

30'C w stresie? Hmm, nie wydaje mi się :) Zapuść sobie Orthosa albo OCCT na 10 - 15 minut i zobaczysz, że będzie więcej :)

grzegorzmce
komentarz
komentarz

no ja mam przeciąg w obudowie:D tak pokazuje w biosie a włączałem prime i super pi w jednym czasie procek szedł na full obrotach:D

snip91
komentarz
komentarz
:) Jakim cudem sprawdzałeś temperaturę w BIOS'ie podczas stresu? :D
Jeśli jesteś w BIOS'ie, to jest to idle.
Pobierz sobie CoreTemp i OCCT i tak sprawdź temperaturę.
grzegorzmce
komentarz
komentarz

zmieniłem z 533 ma 400 ram ale dalej to samo chyba będę musiał podnieść napięcie na procku żeby poszło dalej a już patrze na te temp

snip91
komentarz
komentarz

Co to za ramki dokładnie? Ile volta im dajesz?

grzegorzmce
komentarz
komentarz (edytowane)

a nawet nie wiem jakieś dziwne vram czy coś takiego ale dla ramów dałem zamiast 533 na 400 więc powinno śmigać to jednak procek blokował... i na nim napięcie dźwigłem na 1,325 dałem i fsb nie poszło dalej..... a miałeś racje temp jak narazie 43:) więc nie ma źle:)

Edytowane przez grzegorzmce
snip91
komentarz
komentarz

Ustaw im 333MHz i 1.8V. Do tego trochę napięcie CPU podnieś i powinno ruszyć :) Możesz też vNB ruszyć.

grzegorzmce
komentarz
komentarz

no ale najmniej jest 400

snip91
komentarz
komentarz

BIOS pokazuje Ci taktowanie rzeczywiste czy efektywne? Sprawdź w CPU-Z ile MHz ma RAM.

grzegorzmce
komentarz
komentarz (edytowane)

rzeczywiste cpu z 224

no nic dałem na 1.350 i dalej post error occurs mi wyskakuje


jutro spróbuje jeszcze ale kurcze dziwne ani drgnie a do tego momętu bez strzału szło:) harda sztuka dobranoc

generalnie dziwna sprawa bo na napięciu 1,175 poszło na taką samą wartość jak uważacie da się coś jeszcze z tego wycisnąć? Sądze że musi być jakiś słaby punkt:) przy ustawieniu ht x3 ht link 738 wychodzi
mnożnik x9.5
napięcie 1,18
fsb 246
może jak zmienie ht z 16 na osiem będzie lepiej chodzić i wyżej pójdzie

Edytowane przez grzegorzmce

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.