x-kom hosting

komputer mi wykrywa ciągle 256 ram a mam 1,25 ramu

peprin
utworzono
utworzono

witam wszystkich forumowiczów:)

to jest mój pierwszy post więc proszę o wyrozumiałość:)
a więc zacznę od tego mój sprzęt to
amd athlon 2800xp(barton)
asus a7n8x-e deluxe
grafa to plait gf 7300
dwa dyski twarde (samsung 120gb i maxtor 60gb)
dvd-rw writemaster
karta sieciowa,czytnik kart sd/micro/ms
i 3 kości pamięci ram (512 mb corsair, 512 mb nanya i 256 mb nanya)
a problem jest taki:
ostatnio zmieniłem płytę główna z ecsa na asusa,zasilacz na mocniejszy i przy pierwszym uruchomieniu wszystko było oki,potem nie było mnie parę dni i wyłączyłem kompa z prądu i od tego czasu zaczęło się. bios wykrywa mi ciągle 256mb ramu,windows xp również,programy everest w zakładce pamięć wykrywa 256 ramu a w zakładce spd wykrywa wszystkie kości (to znaczy wszystkie trzy kości ramu),program cpu-z w zakładce memory wykrywa mi 128m mb,w zakładce spd pokazuje mi również wszystkie kości. wyjołęm wszystkie kości z kompa i zamontowałem tylko jedną (512mb),myślałem ze wszystko będzie oki i pokaze mi bios 512mb a tu dalej ciągle 256mb,to samo z każdą kością(wkładałem pojedynczo i próbowałem)wszystkie możliwe konfiguracje w slotach już chyba sprawdziłem,bez zmian,resetowałem biosa,przywracałem ustawienia,na zworce restetowałem,wyjołem nawet bateryjkę na 15 minut,nic,ciągle to samo,ciągle te 256 ramu. komputer pracuje stabilnie,jest mułowaty a wiec po tym wnioskuje ze działa tylko na 256mb ramy. sprawdzałem z dosa programem goldmemory i pokazało mi ze mam 1280ramu i zero błędów. aktualizowałem biosa do najnowszego który jest dostępny (11.12.2004) i już nie wiem co robić:(brak mi pomysłów,może ktoś z was umie coś doradzić??

H@ck3r
komentarz
komentarz

Może pamięci się "gryzą", spróbuj formatka:) Jak wszystko nie wychodzi format zawsze pomorze ;) A jak nie pomoże spróbuj pożyczyć od qmpla pamięć i sprawdzić.(więcej niż 256mb) Jak odpali i będzie 256+ to masz coś z pamięcią...Pozdro!

  • 2 tygodnie później...
peprin
komentarz
komentarz

no właśnie tu je st problem ze obecnie mam włożoną tylko jedną kość 512mb ramu i dalej mi pokazuje 256 mb,więc chyba nie może się gryśc bo niem jak (dodam że każda z osobna kość tyle pokazuje). i jeszcze zaobserwowałem ze jak miałem jedną kość włożoną do slotu to mi wyskoczył single chanel (pomijając fakt ze wykrywa 256mb ramu) a jak mam dwie albo trzy kości ramu to wyskakuje mi dual chanel (a wieć wnioskuje że wszystkie kości są widoczne,ale ciągle 256 mb ramu). no ręce rozkładać, myślę że może coś z biosem jest? a teraz miałem wyciągnięte wszystkie kości,spróbowałem uruchomić komputer,nie uruchomił się,a jak włożyłem pamięć i znów uruchomiłem kompa to zauważyłem ze taktowanie procesora mi się zmieniło (wcześniej było athlon 2800xp a po tej operacji samo od siebie zmieniło się na athlon 1250mhz) nie wiem czy to jest normalne,musiałem ręcznie w biosie to zmienić. jutro wezne kości i zalecę do serwisu komputerowego żeby je sprawdzili,ale zakładam ze są dobre,skoro takie programy jak everest czy cpu-z pokazują je.

widzę że wszyscy żwawo się zabrali za pomoc mi. dzięki.
co do tematu udało mi się ustalić że miałem złego biosa wgranego (miałem biosa do mobo rev2.0 a potrzebowałem do mobo rev1.01), po zainstalowaniu starszej wersji jest lepiej, już niepokazuje ramu 256 tylko 767 mb i więcej niechce. obecnie wgrałem biosa o numerze 1008 (wcześniej miałem 1013),sprawdzałem już 1006,1007. pytanie czy ktoś zna jakiegoś działającego linka do jeszcze starszych biosów? albo do biosa 1010 bo tego chciałem sprawdzić ale mam problem z jego znalezieniem. za pomoc z góry dziękuje

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.