x-kom hosting

Ogromny problem z pamięcią RAM

Kozii512
utworzono
utworzono

Witam. Zakupiłem wczoraj chłodzenie na procesor Zalman CNPS10X Flex. Zamontowałem go wraz z Zephyrem 120mm przed nim, przez co nie mogłem włożyć kości ram do pierwszego gniazda. Problem jest taki, że nie wiem, dlaczego, ale gdy tylko mam kość wsadzoną w inne, niż pierwsze gniazo, otrzymuję długie sygnały biosu. Jeśli mam dwie kości włożone np. w 1 i 3 gniazdo - jest okej, jeśli w 2 i 4 albo 2 i 3 - otrzymuję dźwięk. Czy jest to jakaś uwaga, aby mieć włożone kości po kolei?

Płyta gł.: Gigabyte MA770T-UD3P
Ram: Patriot DDR3 1600MHz

Z góry dziękuję, pozdrawiam!

Mirror
komentarz
komentarz

1 i 3 gniazdo - jest okej, jeśli w 2 i 4 albo 2 i 3 - otrzymuję dźwięk.

A w 1 i 4 próbowałeś? i w 3 i 4. Może być jakieś gniazdo zepsute.

webber
komentarz
komentarz

Spróbuj jeszcze przedmuchać banki pamięci oraz wyczyścić alkoholem styki RAMu.

Kozii512
komentarz
komentarz

Kości działają jedynie w konfiguracji 1 - 3. Coś z tym jest nie tak, bo w instrukcji płyty głównej przed chwilą wyczytałem:

[quote]1-4-1 Konfiguracja pamięci Dual Channel (pamięć dwukanałowa)
Ta płyta główna posiada dwa gniazda DDR3 oraz obsługuje technologię Dual Channel. Wykorzystanie technologii Dual Chanel podwaja przepustowość magistrali pamięci. Po instalacji pamięci BIOS automatycznie wykryje specyfikację i pojemność pamięci.
Cztery złącza DDR3 są rozdzielone pomiędzy dwa kanały, na każdy kanał przypadają dwa złącza pamięci jak poniżej:Kanał 0: DDR3_1, DDR3_3Kanał 1: DDR3_2, DDR3_4

Jeśli mają być zainstalowane dwa moduł pamięci, zalecane jest zainstalowanie ich w gniazdach DDR3_1 i DDR3_2.[/quote]


Dodatkowo znalazłem w BIOSie następujące funkcje:

DCIs Mode: Unganged
DDR3 Timing Items: Auto
Bank Interleaving: [Enabled]
Channel Interleave: [Enabled]

Może tu coś jest nie tak?

EDIT: Może zaktualizować bios, bo nie robiłem tego od kupna komputera (wrzesień 2009)?

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.