x-kom hosting

"Podkręciłem" i nie wyszło

aff007
utworzono
utworzono

Włączyłem ASUS AI Suite, wszedłem w Booster... Chciałem zobaczyć co się stanie... Zmieniłem częstotliwość procesora na 2.45 (mam q6600 2.4) Musiał zresetować system, więc zresetował. Wyskoczył niebieski ekran, pare razy nie mogłem włączyć kompa, już myślałem, że jestem w dupie. Potem podczas uruchamiania pisało overclocking failled, więc zmieniłem na ustawienia domyślne. Jak to jest z tym AI Suite? Coś jeszcze trzeba zrobić? Myślałem, że zabawa polega na ustawieniu częstotliwości jaka nas interesuje. No, a potem jeśli się chce dużo więcej wykręcić, to się zmienia te napięcia itp... To co zrobiłem, to była próba. Za miesiąc mam zamiar podkręcić nieźle, ale teraz się uczę. Lepiej podkręcać programami, czy w biosie? Nie wiem, czemu mi to nie wyszło... Przecież nie ma za wiele opcji, żeby zrobić coś źle w tym AI Suite :/

olej3232
komentarz
komentarz

Te programy nie są zbyt dobre, więc jak się zabierasz za podkręcanie, rób to w BIOS-ie

tazman
komentarz
komentarz

Zależy czy podkręcasz synchronicznie czy asynchronicznie , w takich programach musisz uważać, gdyż wartości są albo zawyżone, albo zaniżone, najlepszy oc jest spod biosu

aff007
komentarz
komentarz
Zależy czy podkręcasz synchronicznie czy asynchronicznie

Nie rozumiem tych pojęć :P... Zmieniłem w programie AI BOOSTER częstotliwość procesora o 50MHz i tyle ;p

tazman
komentarz
komentarz

Za dużo 10 krotnie, powinieneś podnosić co 1-2 MHZ, przywróć w biosie optymalize deafault

aff007
komentarz
komentarz

tylko ja mam quada

[ Dodano: 2007-08-06, 22:28 ]

Ile można podkręcić q6600 tak rozsądnie, nie na pokaz, tylko do długiej i stabilnej pracy?

I druga sprawa... Czy da radę zainstalować ten kibel: http://www.newegg.com/Product/Product.aspx...gabyte%2bgalaxy

do tej obudowy: http://www.newegg.com/Product/ShowImage.as...Supply+-+Retail

???

Zauważcie, że obudowa z tyłu nie jest płaska!

[ Dodano: 2007-08-08, 09:34 ]

I mam takie pytanie... Jak podkręcę procesor, to on sie fizycznie zmieni? Czy jak po podkręceniu włożę go do innego komputera, też będzie podkręcony? Czy to tylko zmieniam ustawienia w biosie i nawet zresetowanie biosu odkręci mój procesor z powrotem...? Tak samo z pamięcią i z grafiką. Jak podkręcę te części, sprzedam, to ktoś będzie miał podkręcone?

dar55
komentarz
komentarz
tylko ja mam quada

stronę podałem byś przejżał co i jak a nie tylko na jeden konkretny wybrany model

Ile można podkręcić q6600 tak rozsądnie, nie na pokaz, tylko do długiej i stabilnej pracy?

do tego podchodzi się metodą prób i błędów , powoli podnosisz parametry i test kompa , udało się więc dajesz więcej itd

Jak podkręcę procesor, to on sie fizycznie zmieni?

pomyśl , wszystko ustawiasz w biosie

Moja rada , nie bierz się za OC

aff007
komentarz
komentarz

to jak zaktualizuję BIOS, to muszę od nowa sie bawić?....

Przemek
komentarz
komentarz
to jak zaktualizuję BIOS, to muszę od nowa sie bawić?

Tak

aff007
komentarz
komentarz

Dlatego właśnie mnie to dziwi, bo widziałem kiedyś na allegro gościu sprzedawał procesor (sam procesor) i mówi, że ma tam ileś GHz ale jest podkręcony do iluś tam. Już nie pamiętam dokładnych wartości, ale mówił, że sprzedaje podkręconego procka.

Przemek
komentarz
komentarz

Moze zle go zrozumiales.

Moze napisal ze proc moze dzialac na takich i takich paramterach na dobrej plycie i z dobrym Coolerem.

Nie kazdy proc da sie podkrecac identycznie.

Sa serie procow ktore da sie podkrecic minimalnie a sa tez i takie ktore kreca sie niesamowicie.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.