x-kom hosting

Podkręcanie RAM OCZ800

aff007
utworzono
utworzono

Witam, czy myślicie, że możnaby podkręcić taką pamięć: http://www.ocztechnology.com/products/memo..._2_dual_channel ??

Ona ma radiatory oryginalne. Czy to wystarczy aby się nie spaliła po o/c? O ile i jakim programem polecacie podkręcać?

falcon1984
komentarz
komentarz

Pewnie, że można podkręcić. Programów żadnych nie używaj tylko w Biosie podkręcaj. Spokojnie możesz sobie małymi kroczkami podkręcić je do 900MHz, a jak się będzie dało to nawet trochę więcej. Pamiętaj o odpowiednich timingach (najlepiej takich jak mają te pamięci przy 800MHz) i napięciu zalecanym przy 800MHz lub ciut wyższym np. +0.1V :)

Gość
komentarz
komentarz
do 900MHz, a jak się będzie dało to nawet trochę więcej

Na tych pamiątkach praktycznie z marszy można ustawić 950-1000mhz. Moje i tak słabiuteńko chodzą, ale myśle że jak zmienie bude to ta sytuacja sie poprawi i z 1040 z nich wyciagne. Teraz mam zerowy przewiew w budzie i w okolicach pameci gromadzi mi sie ciepłe powietrze... :/

aff007
komentarz
komentarz

Tylko widzicie... Ja jestem bardziej gracz niż overclocker. Teoretycznie powinno iść w parze, ale ja nigdy nic takiego nie robiłem... no poza próbą podkręcenia procesora o 50MHz w programie AI Suite zakończoną niepowodzeniem. Nawet nie wiem gdzie się to robi w BIOSIE :P Przydałby mi się jakiś filmik instruktażowy :P

falcon1984
komentarz
komentarz

Tutaj masz recenzje swojej płyty głównej:

http://www.in4.pl/mini_recenzje_Asus_P5K,71.html

Przeczytaj ją dokładnie, zwłaszcza środkowy fragment o overclockingu!

Do BIOS-u wchodzisz wciskając klawisz "Delete" (ten nad strzałkami) podczas uruchamiania się komputera. Pojawi ci się niebieski ekran Biosu. Wchodzisz do "Configure System Frequency/Voltage" i tam modyfikujesz ustawenia (1 screen Biosu w środku artykułu)

FSB - tutaj zwiększasz szynę procesora (tym samym podkręcając procesor)

DRAM Frequency - tutaj zwiększasz częstotliwość pamiątek od 800MHz wzwyż

4-4-4-12 - tutaj możesz sobie wpisać timingi dla twoich pamiątek

Drugi screen:

CPU Voltage - tutaj możesz zwiększać napięcie dla procesora (przydatne gdy sporo podkręcasz)

DRAM Voltage - zwiększanie napięcia dla pamięci, także gdy je sporo podkręcasz należy zwiększyć

Trzeci screen:

(Wchodzisz do "Hardware Monitor")

Tutaj możesz sprawdzić sobie temperaturę procesora, płyty głównej (MB) i inne.

Z Biosu wychodzisz wciskając F10 (Zapisując ustawienia).

Po każdym podkręceniu procesora lub pamięci w Windowsie sprawdź stabilność komputera programami Orthos oraz 3D Mark a także temperaturę procesora programem Thermal Analysis Tool lub Everest. Uff i to by było na tyle :lol:

Mam nadzieję, że pomogłem i trochę ci się rozjaśniło.

Broń Boże nie podkręcaj żadnymi programami spod Windowsa. Wszystko zmieniaj w Biosie!

aff007
komentarz
komentarz

Wielkie dzięki Panowie!!!

Jeszcze muszę poczytać o tych timingach, bo nic nie rozumiem z tych cyferek :P

blue555
komentarz
komentarz

witam

wciskając klawisz Delete przy starcie komputera, nie wchodzi mi do biosu... komputer idzie dalej. Do biosu mogę wejsć na F2, ale jest standardowy bios.

Proszę o pomoc.

falcon1984
komentarz
komentarz

No w zależności od płyty głównej rożnym klawiszem można wchodzić do Biosu. U mnie na EVGA akurat przy pomocy "Del" się wchodzi, na innych płytach mogą to być inne klawisze np. F2

Co rozumiesz przez "standardowy BIOS"? Jeśli wszedłeś do BIOSU to jego wygląd jest różny w zależności od płyty głównej, w wersji Deluxe też są pewnie różnice w porównaniu do wersji standard.

blue555
komentarz
komentarz

PhoenixBios. Taki niebieski.

Niestety nie ma tam funkcji aby podkręcić ram czy procek... są tylko standardowe... czyli MAIN itp.

falcon1984
komentarz
komentarz

Ale jaką ty masz płytę główną? Próbowałeś zrobić update do nowszej wersji BIOS-u?

blue555
komentarz
komentarz

Jakąś z intela... nie robiłem aktualizacji, bo te menu do podkręcania muszą być od razuw biosie

falcon1984
komentarz
komentarz

Dobrze by było gdybyś się dowiedział dokładnie jaki masz model. Poszukaj dobrze wszędzie, powinna gdzieś być możliwość ustawienia FSB i pamięci.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.