x-kom hosting

Jak połączyć różne kości Ram

Goliatos
utworzono
utworzono (edytowane)

Witam,
mam 3x 1024ram Patriota 1333mhz.
Szkoda mi pieniędzy na 4 kość 1Gb ponieważ mam tylko 4 sloty (4GB może nie długo nie wystarczyć),
Pytanie brzmi czy istnieje możliwość podpięcia pod 4 wejście kości np. 2gb lub ułożenia 2 x 1GB, 2 x 2gb ?

Proszę o odpowiedź,
słaby jestem w technicznych sprawach PC



System Model: GA-MA785GT-UD3H (płyta główna)
BIOS: Award Modular BIOS v6.00PG
Processor: AMD Athlon(tm) II X2 250 Processor (2 CPUs), ~3.0GHz
Memory: 3072MB RAM

Edytowane przez Goliatos

neo10
komentarz
komentarz (edytowane)

[quote name='Goliatos' date='23 maj 2010 - 18:11' timestamp='1274631186' post='1027221']
Szkoda mi pieniędzy na 4 kość 1Gb ponieważ mam tylko 4 sloty (4GB może nie długo nie wystarczyć),
Pytanie brzmi czy istnieje możliwość podpięcia pod 4 wejście kości np. 2gb lub ułożenia 2 x 1GB, 2 x 2gb ?
[/quote]

Można i tak i tak;] tylko jak włożysz jako czwartą 2gb to nie będą pamięci działać w trybie dualchannel ;]

sytem masz oczywiście 64bitowy? bo na 32bitowym i tak więcej niż 3gb ramu nie użyjesz ;]

Edytowane przez neo10
Goliatos
komentarz
komentarz (edytowane)

Operating System: Windows [b]7 Ultimate 64-bit [/b]
Language: Polish (Regional Setting: Polish)
System Manufacturer: Gigabyte Technology Co., Ltd.
System Model: GA-MA785GT-UD3H
BIOS: Award Modular BIOS v6.00PG
Processor: AMD Athlon(tm) II X2 250 Processor (2 CPUs), ~3.0GHz
Memory: 3072MB RAM
Available OS Memory: 3070MB RAM
Page File: 1528MB used, 4610MB available
Windows Dir: C:\Windows
DirectX Version: DirectX 11

Nazwa płyty głównej Gigabyte GA-MA785GT-UD3H (2 PCI, 3 PCI-E x1, 2 PCI-E x16, 4 DDR3 DIMM, Audio, Video, Gigabit LAN, IEEE-1394)
Pamięć fizyczna 3072 MB (DDR3-1066 DDR3 SDRAM)
DIMM1: Patriot Memory 1333EL Series 1 GB DDR3-1066 DDR3 SDRAM (7-7-7-20 @ 533 MHz) (6-6-6-18 @ 457 MHz)

[size="3"][font="Arial Black"][b]
O co chodzi z tym dualchannel, jak najlepiej Twoim zdaniem to rozwiązać. Zająć 4 miejsca 4gb ram i poczekać i kiedyś zamienić czy pomieszać ?[/b][/font][/size]

Edytowane przez Goliatos
Gustllik
komentarz
komentarz (edytowane)

[font="Arial Black"]neo10[/font], u mojego kolegi na win XP 32 bit, 4 GB RAMu czytało ;)
Dual Channel to technologia stosowana w płytach głównych do wydajniejszej obsługi pamięci DDR, DDR2 lub DDR3. Polega na podwojeniu przepustowości przesyłu danych przez magistralę łączącą pamięć RAM z mostkiem północnym, pełniącego rolę kontrolera pamięci. Technologia Dual Channel wykorzystuje dwa 64 bitowe kanały.

Edytowane przez Gustllik
Goliatos
komentarz
komentarz

jak połącze 2x 1gb i 2x 2gb to będzie dualchannel? jakie kości 2gb-towe dobrac do tych co teraz mam?

Gustllik
komentarz
komentarz (edytowane)

Jak połączysz dwie takie i dwie takie to nie będzie Dual Channel. Polecam pamięci Kingstona, najlepiej ona się dopasowywuje do pozostałych. Ale jak częstotliwość 1333 MHz , to powinno nie być problemu z żadną pamięcią. ;)

Edytowane przez Gustllik
Goliatos
komentarz
komentarz

ok, mam jeszcze jedno pytanie. Jak to jest z tym podwójnym poł. jak jest a jak go nie ma, w czym to usprawnia prace kompa, widać to "gołym okiem w grach, podczas pracy systemu softwaru itp?"

Dzięki za dotychczasowe odpowiedzi

Gustllik
komentarz
komentarz

Jak jest Dual Channel to coś tam zawsze się zapis i odczyt pamięci zwiększy, niewiem dokładnie ile.

Mirror
komentarz
komentarz

neo10, u mojego kolegi na win XP 32 bit, 4 GB RAMu czytało.

Pokazywało, że tyle RAMU jest włożone, ale tyle nie obsługiwało. Obsługiwało 3,25GB. To jest po prostu system 32 bitowy. Na więcej go nie stać bo tak jest zaprojektowany.

Gdy miałem Vistę - bez SP1 - pokazywało 3,25GB, gdy zainstalowałem SP1 pokazywało 4GB - co nie znaczy, że tyle używało.

frankohlanko
komentarz
komentarz

[quote name='Goliatos' date='23 maj 2010 - 20:34' timestamp='1274639766' post='1027282']
jak połącze 2x 1gb i 2x 2gb to będzie dualchannel?
[/quote]

Będzie.

Możesz mieć 2x1gb i 2x2gb, byle by te same pojemności były w gniazdach o tych samych kolorach. (Sprawdź jeszcze w instrukcji płyty, które gniazda dają dual channel)

Możesz dokupić 1gb pamięci i będziesz miał 2x dual channel, lub kupić 2x2gb, jedną kość 1gb wywalić ze slotu, i też będziesz miał 2x dual channel.

  • Dobra wypowiedź 1
  • 1 miesiąc później...
daro25867
komentarz
komentarz

Mam dwie różne kości pamięci ram jedna 1gb 677 a druga 2gb 800 mhz płyta główna ecs elitegroup Geforce 61000sm płyta obsługuje dual chanel kiedy obie pamięci są zainstalowane komputer się nie uruchamia, i słychać piszczenie głośnika systemowego a kiedy jest jedna kość pamięci ram wówczas wszystko jest dobrze czy można jakoś ustawić w biosie aby obie działały czy lepiej będzie jak tą sprzedam i kupię sobie też 2gb 800 mhz oczywiście sprawdzałem je z osobna, działają jak należy.

Gość
komentarz
komentarz

Co do Dual Channel to będzie działać na płycie masz przecież 4 gniazda i dual działa w obu parach które mają inny kolor zazwyczaj więc pisanie że dual będzie tylko w 1 parze na 2x1 a 2 drugiej parze z 2x2 go nie będzie jest wprowadzaniem w błąd.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.