x-kom hosting

Pamięć goodram 2x2GB 800 MHz jedna kość CL5 druga CL6. Nie współpracują.

talta
utworzono
utworzono (edytowane)

Witam. Dzisiaj zakupiłem 2 GB z goodramu CL6 dołożyłem do 2 GB z goodramu ale CL5 i komputer pokazuje tylko 3 GB ramu. Obie kości mają 800 MHz. Jak wyjmę jedną i zostawię jedną to pokazuje normalnie 2 GB. Płyta to asus g-surf 365 obsługuje 4 GB ramu. Co zrobić, żeby uzyskać 4 GB ? Muszę wymienić na CL 5 ? Pozdro, Talta.
Edit: Komp odpala tylko jeśli CL5 jest w pierwszym miejscu dla ramu (chodzi mi o dwie kości)
Everest:
Pole Wartość
Pamięć fizyczna
W sumie [ TRIAL VERSION ]
Użytych [ TRIAL VERSION ]
Wolne 2524 MB
Wykorzystanie [ TRIAL VERSION ]

Rozmiar pliku wymiany
W sumie 4956 MB
Użytych 430 MB
Wolne 4526 MB
Wykorzystanie 9 %

Pamięć wirtualna
W sumie 8028 MB
Użytych 977 MB
Wolne 7050 MB
Wykorzystanie 12 %

Paging File
Paging File C:\pagefile.sys
Initial / Maximum Size 2046 MB / 4092 MB
Current Size 2046 MB
Current / Peak Usage 69 MB / 69 MB
Wykorzystanie 3 %

Physical Address Extension (PAE)
Obsługiwane przez system operacyjny Tak
Obsługiwane przez procesor Tak
Aktywna Tak


Jak w everście wchodzę w płyta główna -> SPD -> to pokazuje, że każda ma 2 GB ale pierwsza kość ma nazwę(CL5), druga nie.

Jak wchodzę w mój komputer -> wyświetl informacje o systemie to pokazuje 3 GB ramu.

cubeaim
komentarz
komentarz

A system operacyjny jest 64 bitowy? Bo jeśli jest 32bitowy to nic dziwnego, że pokazuje 3Gb z 4Gb ramu.

talta
komentarz
komentarz

System jest 32 bitowy, czyli ich nie czyta czy czyta ale pokazuje 3 GB ?

MidnightTomi
komentarz
komentarz

Musisz zainstalować 64 bitowy system by Windows użył w pełni 4 GB ramu

Mirror
komentarz
komentarz

Jeśli masz XP i zainstalujesz SP3 to pokaże ci 4GB, ale każdy system 32 bitowy wykorzystuje do 3,25GB pamięci więc to, że pokaże tyle czy ile to nic nie znaczy - i na tym się kończą możliwości takich systemów. Są już stare i do nowych komputerów to już przeszłość.

talta
komentarz
komentarz

Dzięki teraz już wiem, że komp jest sprawny i pamięci są ok. Nie długo będę wgrywał od nowa to wgram 64 bitowy. Xp to SP3. Temat można zamknąć. Pozdrawiam.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.