x-kom hosting

Jaki linuks pod Athlona?

slawexsdz
utworzono
utworzono

Witam. Mam Athlona AMD 1410mHz, płytę główną Asus dosyś starą (około 7lat). Chcę pobrać Debiana, ale nie wiem, jakiego, bo na serwerach jest wiele plików do pobrania. Pomocy.

Gość
komentarz
komentarz

Zacznij od czegoś prostszego. Jeżeli do użytku domowego, to: Mandriva, Fedora Core, Suse, ubuntu. Jak na serwer to: Fedora Core, Suse, RedHat, Debian.

Demerzel
komentarz
komentarz

Właściwie zaczynałem od Debiana. Sarge jest całkiem sympatyczny nawet dla początkujących. ftp://ftp.icm.edu.pl/pub/Linux/debian-cd/4.0_r0/i386/iso-cd

Ten adresik powinien załatwić problem. Są tam obrazy płyt do ściągnięcia. Wypalić trzy i można szaleć. Na następnych jest wiele rzeczy których osobiście nigdy nie instalowałem ale pierwsze trzy płyty niemal na pewno będą użyteczne a raz ściągasz i jest szybciej niż później przez ftp doinstalowywać. Co do sprzętu. to jaki masz sprzęt będzie ważne kiedy pomyślisz o kompilacji jądra.

Zarov
komentarz
komentarz
Sarge jest całkiem sympatyczny nawet dla początkujących. ftp://ftp.icm.edu.pl/pub/..._r0/i386/iso-cd

To jest Etch.

Po co wypalić trzy jak można albo jedna albo pobrać obraz netinstall i reszte pociągnąć z neta?

Demerzel
komentarz
komentarz

Faktycznie błąd zamiast etch napisałem Sarge. Linka dobrego dałem. Jeżeli zaczyna z Debianem będzie na początku pewnie doinstalowywał i usuwał pakiety przy częstym robieniu tego lepiej mieć podstawę na płytkach, jest szybciej. A przez połączenia między pakietami często potrzebne są trzy pierwsze płyty. Chyba że kolega slawexsdz niema płyt a ma bardzo szybki internet.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.