x-kom hosting

Problem z płytą ASUS P5W DH DELUXE

dawhell
utworzono
utworzono

Kupiłem na ebayu płytę główną taką jak w temacie i dzisiaj ją otrzymałem. Jest to wersja boxowa ze wszystkimi dodatkami. Podłączyłem ją do kompa i wszystkich innych części zgodnie z instrukcją w załączonej książce i odpaliłem kompa. Wszystko byłoby dobrze gdyby nie fakt, że na monitorze wyświetla się informacja ' no signal' . Wszystkie podzespoły do tej pory chodziły na płycie ASUS P5LD2 - VM i nie miałem żadnych problemów. Coś musi być nie tak z nową płytą bo jak podłączyłem starą to wszystko chodzi normalnie. Próbowałem wszystkiego włącznie z manipulacją zworków i resetem CMOS i nic to nie dało. Z innych tematów podobnych do mojego wynika że powinno coś piszczeć, a u mnie nic nie piszy żadnych dźwięków nie ma , choć mam głośnik systemowy.

Mój sprzęt:

procesor: Intel pentium 4 d 940 2 x 3,200 Mhz

pamięć ram: Corsair 2 x 1 gb 667 Mhz

grafika: Nvidia Geforce 7600 gt Zalman Edition pci expres

dysk twardy: Maxtor 250Gb sata 2, Seagate 300Gb sata 2

nagrywarki: LG i Nec dvd recoreder

Dwa zasilacze 500 watt i 600 watt modular obydwa sprawne

Wszytskie te podzespoły chodzą sprawnie na straszej płycie głównej

Proszę o pomoc bo nie wiem o co chodzi

Z góry dziękuje

Luki skajpłotek
komentarz
komentarz

Może gdzieś nie dopiołes zasilania sprawdź wszystko 3 razy a jak robisz wszystko dobrze to hmm no coś nie tak z płytą moze być :/

dawhell
komentarz
komentarz

wszystko zrobiłem dobrze wszystko było dopięte po włączeniu płyta ruszyła wraz z wentylatorami ale obrazu nie było

Gość
komentarz
komentarz

Może płyta nie obsługuje tak starych proców :lol: :P Masz pożyczyć od kogoś C2D/C2Q i sprawdzic? :P

dawhell
komentarz
komentarz
Intel® 65nm Dual-Core CPU support

This motherboard supports Intel Pentium D/Pentium 4/Celeron dual-core processors built on the 65-nanometer (nm) process technology with copper interconnect.

Ja mam taki procesor w tej samej technologi wykonania

Intel pentuim d 940 2x3,200Mhz 2x2mb L2

Więc wydaje mi się że to nie wina procka bo na starej chodzi

wicek15
komentarz
komentarz
Wszystko byłoby dobrze gdyby nie fakt, że na monitorze wyświetla się informacja ' no signal' .

Na to wygląda, że źle wsadziłeś kartę graficzną. Monitor nie dostaje sygnału od karty.

dawhell
komentarz
komentarz
Na to wygląda, że źle wsadziłeś kartę graficzną. Monitor nie dostaje sygnału od karty.

Karta się kręci na pewno i jest dobrze podpięta wentylator na niej chodzi a sygnału nie ma

Jak przepne do starej to wszystko jest ok więc to nie wina kart graficznej w 100% ani procesora i innych podzespołów

tazman
komentarz
komentarz

Czy karta graficzna jest wykrywana przez bios ?

wicek15
komentarz
komentarz

Jak ma być wykrywana, jeżeli jemu pokazuje sie tylko komunikat "no signal".

dawhell
komentarz
komentarz

Ja jestem ciekaw czy aby przypadkiem ktoś biosu nie próbował aktualizować i przy okazji coś zrombał i temu ten komunikat mi się wyświetla.

Jest jakaś możliwość sparawdzenia tej płyty w inny sposób lub aktualizacja biosa ?

wicek15
komentarz
komentarz

A spróbuj odpalić kompa i w tym czasie naciskać Insert.

dawhell
komentarz
komentarz

wicek15, Nic to nie dało dzisiaj zdobyłem drugiego procka 945 intel pentium 4 dc 2x3,400 Mhz 2x2mb i nic to nie dało

Mysle że koles grzebał w biosie i możliwe ż źle go z aktualizował i terazm mam problem taki

wojcio011
komentarz
komentarz

dawhell, ewidentnie problem z karta graficzną. Sprawdz czy podpioles zasilanie pod karte. Sprawdz rowniez czy wszystkie inne kable popodłaczales pod karte :).

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.