x-kom hosting

[Pomocy]Niekompatybilny ram?

Pshemo
utworzono
utworzono

Witam
Mam taki problem, kupiłem wczoraj nowy ram do kompa GoodRam 2x1GB 800MHz CL5 i dołożyłem do do starego GoodRam 2x512MB 667Mhz CL5.
Płytę główna mam Asus P5NSLI.

I tez co jakiś czas pojawia mi się Niebieski Ekran Śmierci ;/ Teoretycznie ramy powinny ze sobą być kompatybilne czy nie koniecznie? Specjalnie brałem GoodRama żeby nie mieć żadnych problemów. A może nowe kości są uszkodzone?

Ktoś ma jakieś pomysły?
Proszę o pomoc.

Pshemo

dudeck
komentarz
komentarz

2 możliwości:
1) zasilacz nie wyrabia
2) kupiłeś uszkodzone kości
Ściągnij program memtest: http://www.instalki.pl/programy/download/Windows/testowanie_i_diagnostyka/Memtest86.html
Ściągasz, wypalasz na płytę i z niej uruchamiasz system. Po testuj pamięć. Jak wyskoczą błędy tzn., że to wina Ramu.

  • Dobra wypowiedź 1
Pshemo
komentarz
komentarz

Okay tak zrobię i dam znać. Dziwna sprawa bo zasilacz jest bardzo stary i w poniedziałek dostaje akurat nowego Enermaxa.
Jeżeli memtest będzie okay to przynajmniej będę wiedział że mam czekać do poniedziałku i przetestować pod nowym zasilaczem.

Dzięki za odpowiedź.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.