x-kom hosting

Komputer nie widzi ramu

piotr997788
utworzono
utworzono

cześć
mam komputer z 2gb ram od hynix 667mhz
dokupiłem 2gb ram od goodram 800mhz
lecz komputer widzi jedynie 3,12
w właściwościach Mój Komputer pisze "Zainstalowana pamięć ram 4,00gb (dostępna 3,12gb)"
i tu pojawia się moje pytanie czy to wada ram czy to przez inną częstotliwość?
no i co zrobić by to naprawić?
oddać na gwarancje?

wieza71
komentarz
komentarz

Jeżeli masz windows xp 32 bity,to system nie rozpozna ci więcej pamięci,wszystko jest ok.Żeby rozpoznał całą pamięć potrzebny jest system 64 bitowy(vista lub 7).

piotr997788
komentarz
komentarz

sorry zapomniałem podać systemu mam Windows 7 64bit

wieza71
komentarz
komentarz

Wydaje mi się że we właściwościach - mój komputer nie ma zakładki - dostępna pamięć(mogę się mylić).Dla pewności sprawdź stan pamięci w menadżerze zadań,

piotr997788
komentarz
komentarz (edytowane)

pamięć razem 3191 mb

wygląda to tak jak w załączniku

wieza71
komentarz
komentarz

Dziwna sprawa,może na początek sprawdź pamięci memtestem.

[quote name='piotr997788' date='14 maj 2010 - 18:34' timestamp='1273854999' post='1023662']
w właściwościach Mój Komputer pisze "Zainstalowana pamięć ram 4,00gb (dostępna 3,12gb)"

[/quote]

Możesz wrzucić screena.

Jaką masz płytę główną?

piotr997788
komentarz
komentarz

Asus P5GC-MX/GBL - płyta

MidnightTomi
komentarz
komentarz

Mam ten sam problem tylko ze mi pisze 4GB a dostepne 3 GB, to sie wkurzylem wyciagnelem jedna kosc i mam 3 GB :P

piotr997788
komentarz
komentarz (edytowane)

jo ale ja tak nie mogę bo mam 2x2gb a i byłem w sklepie wymieniłem na 2gb 800mhz Kingstona a i tak nie widzi może to wina płyty nie wiem ale nie mam ochoty się bawić więc tak zostawię

MidnightTomi
komentarz
komentarz (edytowane)

Nie zostawiaj tego tak bo mozesz miec problemy z kompem, jak miałem wło[color="#ff0000"]ż[/color]one 4GB i czytalo 3GB były problemy z zwieszaniem sie kompa np podczas grania w GTA4 albo inne gierki a gdy wyjelem jedna kość i poprawnie odczytywalo ram to skonczyly mi sie problemy z grami i niestabilnoscia kompa.

  • 2 tygodnie później...
HQ19
komentarz
komentarz

[quote name='MidnightTomi' date='16 maj 2010 - 09:34' timestamp='1273995400' post='1024308']
jak miałem wło[color="#ff0000"]ż[/color]one 4GB i czytalo 3GB były problemy z zwieszaniem sie kompa np podczas grania w GTA4 albo inne gierki a gdy wyjelem jedna kość i poprawnie odczytywalo ram to skonczyly mi sie problemy z grami i niestabilnoscia kompa.
[/quote] A jaki miałeś system: 32 czy 64-bitowy? Choć pewnie 32-bitowy, jeśli twierdzisz, że nie wykrywało Ci pełnej pojemności pamięci.

Do autora tematu.
Używasz zintegrowanej karty graficznej? Jeśli tak, to ona jest powodem zmniejszenia dostępnej pamięci RAM.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.