x-kom hosting

Athlon XP czy Sempron socket A inaczej socket 462

magic1992
utworzono
utworzono

Witam

Posiadam płytę główną marki Asus A7V8X-X współpracuje narazie z Duronem 1600. CHciałbym sie dowiedzieć o temperatury płyty i procka mój procek ma jakieś 52 stopnie a w stresie jakieś 55 stopni natomiast płyta ma od 33 stopni do 37 stopni. Prosze o szybką odpowiedź. pomocy

luq
komentarz
komentarz

Proponowałbym zmianę całej płytki bo Socket A to już przeżytek, nie opłaca się w niego inwestować. Ale jeśli bardzo chcesz zostawić tą płytkę, ja polecałbym Athlona XP (daje bardzo dobre wyniki przy podkręcaniu, z tego co wiem nie ma zablokowanego mnożnika). Co do chłodzenia to nie jestem w tej dziedzinie ekspertem, więc nic nie proponuje, ale Boski4, nie rozumiem - człowiek szuka taniego procesora za 150 zł, a ty proponujesz do tego chłodzenie za 135zł. Rozumiem że potrzeba dobrego chłodzenia ale nie żeby kosztowało ono tyle co sam procek

WolfiK
komentarz
komentarz

Puciek ta płytka obsługuje bartony nie? wtedy proponowałbym dołożyć trochę kasy do bartona 2500+ a później go podkręcić odpowiednio...

Gość
komentarz
komentarz

Raczej tak, więc spokojnie Barton 2500+ powinien chodzić, ale z podkręcaniem będzie już problem, bo maksymalna szyna FSB to 166MHz (333).

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.