x-kom hosting

Pytanie o zasilanie

wicek15
utworzono
utworzono

Mam pytanie związane z zasilaniem płyty, mianowicie, jeżeli podłącze zasiłkę do kompa (24 pinowy kabel, na niebiesko), i 4 (na żółto) pinowy obok proca, zostaje jeszcze jedno wolne miejsce (pokazane na czewono). Co daje podłączenie tego kabla? A oto zdjęcie ilustrujace gniazda: http://images23.fotosik.pl/47/897654ea9ed017b4.jpg

Silent Hunter
komentarz
komentarz

Nic nie szkodzi ze zostanie wolne zlącze. Jak masz zasilacz na z kablem 20 pin to taki poladasz a jka masz 24 to podlaczasz 24 pin . Pamętaj oprocz 24 lub 20 pin muisz podlaczyc zasilanie 4 pin inaczej komp nie ruszy.

wicek15
komentarz
komentarz

Żółty i niebieski to wiem, że ma być, ale chodzi mi o ti, że nie wiem jaką rolę spełnia ten czerwony :/

pietrek11
komentarz
komentarz

To zależy od zasilacza. niektóre mają jedną wtyczkę 24pin inne z wtyczki 20 i 4 pin a niektóre są rozłączne. Tak jak powiedział Silent Hunter nic sie nie stanie jeśli zostanie jedno wejście pod warunkiem że podłączysz 2 wtyczki 20 i 4 pin. :)

wicek15
komentarz
komentarz

Ale ja już pisałem, że mam wtyczki 24, 4 i 4.

wojcio011
komentarz
komentarz
Ale ja już pisałem, że mam wtyczki 24, 4 i 4.

podłaczasz kabel 24 pin do miejsca zaznaczonego na czerwono i niebiesko (ja tam naliczyłem 24 pin ;) ) .

jedna wtyczke 4 pin podłączas do zóltego gniazda :)

wicek15
komentarz
komentarz

Aha, to ja mam podłączoną tylko żóltą i niebieską, czyli musze jeszcze ta czerwoną podłączyć?

wojcio011
komentarz
komentarz
czyli musze jeszcze ta czerwoną podłączyć?

Wiec tak:

Podłaczasz kabel 24 pin (policz czy ma 24 czy 20) do gniazda zaznaczonego na czerwono i niebiesko (to jest jedno i to samo gniazdo!! ) .Następnie do zoltego gniazda wkladasz kabel 4 pin :)

wicek15
komentarz
komentarz

Podłączyłem ten czerwony i nie wstała :/ Wogłule nie było odezwu na przycisk Power

pietrek11
komentarz
komentarz

Najlepiej powiedz jaki masz model zasilacza i płyty głównej.

oracle
komentarz
komentarz

a podłączyłeś przycisk power do plyty głownej??

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.