x-kom hosting

[Rozwiązany][200]Ramik pod tę płytę.

Pshemo
utworzono
utworzono (edytowane)

Witam

Chciałbym zmienić ram w swoim kompie bo już mi nie wyrabia na nowszych gierkach.
Rozważam kupno 2GB (Dual) za [b]max 200-210zł[/b]. Ogólnie komp jest używany tylko do gierek i oglądania filmów HDTV.
Płyta główna to [b]Asus P5NSLI[/b].
Wedle tego co wyczytałem to płyta obsłuży max 667Mhz ramy, tak więc powinienem kupić sprzęt z taką częstotliwością czy może odrazy myśleć przyszłościowo i wziąć lepsze? (rozumiem że jak kupie ram z 1033Mhz to i tak będzie działał jako 667Mhz - ceny są podobne).

[b]Jaką firmę i model byście polecili?[/b]

Z góry dzięki za pomoc.

MikeFM
komentarz
komentarz (edytowane)

Na pewno dobrą (i drogą :P) firmą jest [b]OCZ[/b], mogę też śmiało polecić firmę [b]Kingston[/b], bo od dłuższego czasu korzystam z jej kości.
Model np. [b][ukryłem, żeby nie wprowadzać w błąd][/b] za ok. 250/300zł, wiem że to przekracza Twój budżet, ale imho lepiej jest wydać więcej na coś porządnego :)

Pshemo
komentarz
komentarz (edytowane)

A co z pytaniem odnośnie pracy ramu [b]1033Mhz[/b] na płycie z maksem [b]667Mhz[/b]?
I druga sprawa, czemu proponujesz SO-DIMM ramy ? czy one nie są przypadkiem krótsze, przeznaczone do laptopów?

Ktoś ma jeszcze jakieś propozycje do [b]max 210zł[/b]?

MikeFM
komentarz
komentarz (edytowane)

O w mordę, ale wtopa. ;p Ale cóż - jestem tylko człowiekiem, a człowiek jest omylną istotą ^^
Możesz włożyć szybsze pamięci w wolniejszy slot - prędkość się dostosuje :)

Może coś takiego:
http://allegro.pl/item1031736585_2x1gb_ddr2_533mhz_goodram_dual_channel_kit_nowa.html

Pshemo
komentarz
komentarz

[quote name='MikeFM' date='12 maj 2010 - 11:50' timestamp='1273661531' post='1022700']
Może coś takiego:
[/quote]
Okay dzięki za odpowiedzi.

mam jeszcze jedno pytanko. Czemu na niektórych pamięciach montowane są radiatory ? cena w sumie jest podobna. lepiej kupować takie z radiatorami czy zwykłe?

MikeFM
komentarz
komentarz (edytowane)

Jeżeli masz ochotę mocno podkręcić RAMy to weź z radiatorem, ale jeżeli je po prostu włożysz i mają działać tak jak jest to raczej radiator jest niepotrzebny ;)

  • Dobra wypowiedź 1
Pshemo
komentarz
komentarz

Dzięki.
Problem rozwiązany. Temat zamknięty.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.