x-kom hosting

Problem z dodatkowym RAM-em

Tadeusz
utworzono
utworzono

Witam.
Na początek opiszę swój problem.
Na początku lutego (po wielu poradach i krytykach) zakupiłem taki oto zestaw:
- Asrock M3A785GXH/128M
- Phenom II X2 550 BE (nie dał się odblokować, choć w BIOS-ie pokazuje X4 to system nie wstaje - darowałem sobie kolejne próby)
- 2GB GoodRam DDR3 1333MHz
- Zasilacz Be quite 530W
później dokupiłem
- Samsunga F3 1TB
Po zmontowaniu wszystkiego "do kupy" system (Windows 7 Ultimate 32bit) nie działał stabilnie. Po paru testach wyszło na jaw, że problemem był RAM. Oddałem więc do naprawy, ale, że nie chciałem pozostawać bez komputera chciałem zakupić kolejną kość. Niestety w tym momencie nie sklep w którym kupuję nie posiadał GoodRam-ów. Kierując się regułą, że marka RAM-u nie ma znaczenia zakupiłem Kingstona o podobnych parametrach (1333MHz).
Gdy GoodRam wrócił z naprawy (po przetestowaniu Memtestem) postanowiłem zainstalować Windows 7 w wersji 64 bit i dodać drugi RAM.

Teraz przejdę do sedna.
Widocznie te dwie kości się "gryzą". Choć system wstaje i działa w miarę dobrze, to przy oglądaniu filmów w internecie, czy grach system się wiesza.
Teraz powstaje pytanie, czy to wina RAM, czy może coś z płytą główną?

Pomożecie?

FrogsterPL
komentarz
komentarz

Potestuj system na pojedynczych kościach RAM. Jeśli będzie wszystko OK, wniosek taki, że się gryzą. Jeśli natomiast np. na GoodRAMie będzie się krzaczyć, to wniosek będzie taki, że zwrócili Ci uszkodzony moduł.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.