x-kom hosting

Pytanie dot. domeny internetowej/strony www

nokia
utworzono
utworzono

Witam,

Posiadam aktualnie stronkę WWW na jednym z darmowych serwisów. Niestety denerwuje mnie już "końcówka" jaka jest dorzucona do mojego adresu.
Chciałbym posiadać domenę z końcówką .PL .COM .INFO itp. Jest mi to obojętne, byle nie było czegoś typu yoyo.pl cba.pl.
Zupełnie się na tym wszystkim nie znam. Czy ktoś mógłby mi napisać co będzie konieczne by mieć właśnie taką domenę, najlepiej z możliwością stworzenia poczty np. administrator@costamcostam.pl
Jakie byłby tego koszty? Czy będzie konieczny jeszcze jakiś serwer, hosting?
Jeszcze jedno. Co muszę zrobić by np. po wpisaniu w google.pl słowa firma COŚtamCOŚtam moja strona z domeną np. COstamCostam.info była na pierwszej stronie???

Pozdrawiam i proszę o pomoc

FlameRunner
komentarz
komentarz

Kupujesz po prostu domenę od jakiegoś rejestratora.
Domenę można zazwyczaj podpiąć pod darmowy hosting, jednak należy się wtedy liczyć z niezbyt szybkim i stabilnym działaniem, a ponadto niektóre darmowe serwisy hostingowe dodają własne reklamy.
Najlepiej jest odżałować i zapłacić również za hosting. Ot, na przykład tutaj: http://glowanet.pl/ mają naprawdę tanio, a jednocześnie dość szybko i stabilnie.

A co do Google - tak jak napisałeś powinno się zrobić w zasadzie samo.

  • Dobra wypowiedź 1
design
komentarz
komentarz

Witaj jeśli nie chcesz tych śmieci typu cos.costam.pl warto kupić domenę np nazwa.pl lub domenomania.pl lub w innym miejscu, należy jednak pamiętać że mając domenę mojawlasna.pl trzeba ją gdzieś zaparkować ( to tak jakbyśmy kupili samochód a teraz szukamy parkingu na rok dla niego ). Można też płatną domenę mojawlasna.pl zaparkować na darmowych hostingach ale to działa raczej kiepsko. Myślę że najlepiej własna domena i tani hosting. Tu masz tani hosting: http://www.netmark.pl/ za ok 30zł/rok .
A cena domeny to :
Rodzaj Okres rejestracji (lata) Rejestracja Transfer Odnowienie
.pl 1 [b] 14.00 PLN[/b] 0.00 PLN [b]48.00 PLN[/b]
Na początek warto spróbować zawsze możesz kupić na homie czy nazwie serwerza min 300zł + vat

Boks3r
komentarz
komentarz

Ja bym proponował domenę ne home.pl zam tam kupuje na rok kosztuje 12 zl a poczta e-mail (profesjonalna) 50 zl. WIęc się opłaca

MikeFM
komentarz
komentarz

Na home.pl masz rok za darmo (3 domeny .pl), ale przedłużenie kosztuje ponad 120zł, więc jeżeli planujesz jakiś projekt długoterminowy to nie polecam home. Możesz się za to przyjrzeć AZ.pl :)

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.