x-kom hosting

Współpraca SDR i DDR

Lehu
utworzono
utworzono

Witam!

Mam starszy zestaw komputerowy, oto screen z aidy, gdzie są dane płyty głównej:

http://www.forum.bukmacherskie.com/f17/komputery-telefony-inne-urzadzenia-pytania-odpowiedzi-23791-21.html#post1617508

Chodzi mi o post napisany przez Lehane, czyli przez mnie ;).

Ustaliłem już, że muszę kupić DDRAM o taktowaniu 266 MHZ, tylko teraz pojawia się wątpliwość. Mam w komputerze już dwie pamięci, obie DDR SDRAM, jedna z taktowaniem 166, 128 MB, a druga ma 256MB i taktowanie 200 MHZ. I tu rodzi się pytanie - jak to będzie współpracowało z 512 o taktowaniu 266? Chodzi mi o to: http://allegro.pl/item1014448806_ram_512mb_ddr_512_266mhz_gwarancja_faktura.html

Oczywiście mam wolne sloty...

Będę wdzięczny za odpowiedź.

BlackRaven
komentarz
komentarz

Odpowiedź jest prosta - nie będzie. Musisz się zdecydować, albo DDR, albo SDR...

FrogsterPL
komentarz
komentarz (edytowane)

Chwila chwila. Jeśli aktualnie masz w kompie moduły DDR SDRAM (a na 90% masz), to te z aukcji też będą działać. Pamięci typu SDR SDRAM są tak stare, że na pewno nie masz ich w swoim kompie - po pierwsze, nie pasowałyby, a po drugie, najszybsze są taktowane ledwo 133 MHz. DDR SDRAM PC2100 też mają taktowanie 133 MHz, ale jako że to moduły typu DoubleDataRate (dlatego DDR), to mamy efektywną częstotliwość wynoszącą 266 MHz (mnożymy częstotliwość rzeczywistą x2, skoro jest "double" :)). Więc wszystko pasuje :)

Ale zastanów się nad kupnem modułów DDR333 lub DDR400 jeśli cena nie będzie wiele wyższa - przy taktowaniu 266 MHz będą one mieć niższe timingi. Osobiście na Twoim miejscu wywaliłbym tą kość 128 MB DDR333 i kupił 512 MB DDR400. Wtedy oba moduły będziesz mieć DDR400, i przy taktowaniu 266 MHz powinny mieć CAS Latency na poziomie 2,0. Przy DDR333 będzie to prawdopodobnie 2,5, a jeśli dokupisz DDR266 - już 3,0. Oczywiście, różnice wydajnościowe nie będą jakieś ogromne, ale skoro można mieć w tej samej cenie coś lepszego, to po co kombinować ;)

Jak ja miałem płytę główną na Socket A (i do tego Semprona 2600+ z FSB 333 MHz) to do tego miałem pamięci DDR400, ale puszczone na 333 MHz i śmigało. :)

Dla pewności, możesz poczekać aż ktoś jeszcze się wypowie.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.