x-kom hosting

Chłodzenie chipsetu

wujcio5
utworzono
utworzono

Witam. Dziś zakupiłem nową płytę główną mianowicie GIGABYTE H8N-SLI

z aktywnym chłodzeniem chipsetu. Gdy ściągnąłem wiatraczek z radiatorem to od dołu znajduje sie jakaś klejąca,biała i szeroka warstwa. I tu rodzi sie moje pytanie. Jak chcę posmarować chipset pastą Arctic Ceramique muszę tą białą warstwę usunąć, czy moge ją pozostwić i nie bedzie to maiło żadnego znaczenia przy odbieraniu ciepła z chipsetu przez radiator??

tazman
komentarz
komentarz

Musisz warstwę usunąć np wacik + spirytus, nakładasz pastę i chłodziwo na chipset

wujcio5
komentarz
komentarz

A mogę sie tego białego pozbyć najpierw zdrapując żyletką s dopiero potem oczyścić spirytusem??

WolfiK
komentarz
komentarz
najpierw zdrapując żyletką

nie bądź wandalem! :P możesz uszkodzić chipset.. Spróbuj ściągnąć ją ściereczką i spirytusem tak jak mówi tazman... Będzie się mazać ale na pewno pójdzie.

wujcio5
komentarz
komentarz

Ale ja mam na myśli to białe na powierzchni radiatora, nie rdzenia chipsetu.

cinomatic
komentarz
komentarz

Nie ma znaczenia :P Przeciez " to bile " to pasta ... i ona spokojnie zejdzie jak ja dobrze potrzesz sciereczka :)

wujcio5
komentarz
komentarz

Czyli jednak warto ją usunąć i zastopsować tą ceramiczną...

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.