x-kom hosting

Linux

lesny1993
utworzono
utworzono

Zastanawiam się czy nie przejść na Linuxa, tylko że jest problem

Czy jest jakiś program pozwalający uruchamiać programy dla Windows XP w np. Mandriva Linux

PS. Słyszałem o czymś takim jak Wine ale chyba to nie uruchomi wszystkich programów dla Windowsa

To czy jest taki program??

Za wypowiedzi thx :>

wicek15
komentarz
komentarz

Wszystkich napewno Wine nie uruchomi, a jak uruchomi, to może byc problem ze stabilnością programów. Najlepiej Winde zostawić sobie do tych programów, bez których nie możemy żyć, a na linuxie pracować normalnie. Do linuxa są zrobione odpowiednieki programów (np. do Gadu-Gadu, Winampa, Masz tam Gimpa, zamiast Photoshopa).

lesny1993
komentarz
komentarz

wiem że tak można ale nie chce mieć dwóch systemach tylko jeden

bo nie chce mi się przełączać systemu tylko po to żeby skorzystać z OpenOffice'a jak mam w Windows Microsoft Office 2003

czyli rozumiem że narazie nie jest to możliwe??

wicek15
komentarz
komentarz

Dobrze rozumiesz.

lesny1993
komentarz
komentarz

Homo sapiens - Człowiek rozumny :D

Zarov
komentarz
komentarz

Przecież OpenOffice jest na Linuksa.

A że zapytam to co to za programy które chcesz emulować na Linuksie? Troche nie ma sensu emulować Windowsa na Linuksie dla programów pierwszego.

http://suse.ehelp.pl/obraz/pl.html

lesny1993
komentarz
komentarz

np. wszelkie gry

a wine odpali wszystkie programy które chodzą na Win 98??

wicek15
komentarz
komentarz

A co za różnica XP, a 98, Windows, to Windows, a Linux, to Linux. Linux nigdy nie będzie mógł współpracować z programami Windowsowskimi, inne komponenty systemowe itd.

Zarov
komentarz
komentarz
np. wszelkie gry

a wine odpali wszystkie programy które chodzą na Win 98??

Dla gier zostaw sobie Windowsa. Mało która gra chodzi pod Wine, a już te które da rade odpalić nie są takie jak na Windowsie. Dlatego Linux nie jest dobrym systemem dla graczy.

Linux nigdy nie będzie mógł współpracować z programami Windowsowskimi, inne komponenty systemowe itd.

Inaczej bym to powiedział.

Windows ma swoje aplikacje a Linux swoje. Nie warto mieszać.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.