x-kom hosting

Po wsadzeniu nowego ramu monitor się nie uruchamia

aa92
utworzono
utworzono

Witam. Dokupiłam nowy ram. Jest takiej samej firmy jak stary, oraz z taktowaniem 667 Mhz. Wsadzam do komputera i monitor się nie chce włączyć. Komputer nie piszczy, nic nie robi dziwnego. Normalnie zapala się lampa czerwona potem gaśnie tak jak zazwyczaj. Wyjęłam stary ram zostawiając nowy i to samo. Stary ram ma 2 GB a nowy 1 GB. Da się coś zrobić, czy po prostu nowy ram nie będzie nigdy działał na moim komputerze a ja wydałam bez sensu pieniądze?

danielek316
komentarz
komentarz

Podaj więcej szczegółów. Jaki RAM? Jaka płyta główna? Może płyta nie obsługuje więcej niż 2 GB.

aa92
komentarz
komentarz (edytowane)

[attachment=10889:procesor.JPG]
[attachment=10890:ram.JPG]

Oba ramy są firmy GOODRAM DDR2.

webber
komentarz
komentarz

[quote name='aa92' date='27 kwiecień 2010 - 11:05' timestamp='1272355675' post='1016833']z taktowaniem 667 Mhz.
[/quote]A jak taktowany był ten stary moduł? 800 MHz? Na początek spróbowałbym ustawić w BIOSie na sztywno taktowanie 667 MHz.

aa92
komentarz
komentarz

W biose ustawione jest na 667. Stary ram ma 800.

webber
komentarz
komentarz

A napięcie? Timingi? Może ustawienie na sztywno wartości niższego modułu rozwiąże problem.

aa92
komentarz
komentarz

Nie znam się, aż tak na komputerach. Z komputerem nigdy nic nie robiłam od kiedy go kupiłam. Nic w nim nie było przestawiane. W biosie nie mogę nic zmienić. W biosie taktowanie mogę maksymalnie ustawić do 667, więc nie wiem czemu ram, który mam od kupna płyty ma 800.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.