x-kom hosting

Dokładka pamięci

Grande
utworzono
utworzono

Powitać,

Obecnie posiadam 2x1GB DDR OCZ REAPER PC6400 (jak w sygnaturze), przesiadam się z XP na 7 i chce dorzucić jeszcze raz taki sam zestaw, finalnie 4x1GB. Czy mogą to być jakiekolwiek kości (DDR2 800MHz) czy lepiej brać o takich samych o timingach (lub drugi identyczny zestaw)?
Obecnego kompa nie będę więcej modernizował, więc nie biorę pod uwagę wymiany 2x1GB na 2x2GB.

Pozdrawiam
Grande

Gość
komentarz
komentarz

Dokup takie same jak masz obecnie z takimi samymi timingami.

Grande
komentarz
komentarz

Ok, czyli temat timingów mam z czapki... jeszcze małe pyt dla upewnienia się: nie ważne czy dokupywane kości będą OCZ, GEIL, GODDRAM, etc, etc? W OC już się nie bawię więc heatpipe na obecnych nie są wykorzystywane.

Hablababla
komentarz
komentarz

Najlepiej jeśli będą dokładnie te same jak napisałem wyżej czyli 2x1GB DDR OCZ REAPER PC6400

Grande
komentarz
komentarz (edytowane)

To, że najlepiej to ja wiem... ale ciężko trafić te kości, nawet na alledrogo rzadko się pojawiają. A GEILe lub PATRIOTy o tych samych timingach są w większej ilości i sporo tańsze.

danielek316
komentarz
komentarz

Generalnie większość pamięci współpracuje ze sobą nawet jeśli pochodzą od innych producentów. Jednakże przy takim połączeniu nigdy nie masz pewności że zadziała. Czasem się gryzą , czasem nie.

  • Dobra wypowiedź 1
masterxx
komentarz
komentarz (edytowane)

Ze swego doświadczenia mogę podać, że mam 2*2 GB DDR2 OCZ Vista Upgrade oraz 2*1 GB DDR2 Patriot i działa bez problemów.
[color="#ff0000"]
//i co to wnosi do tematu?
//dokładnie to napisałem wyżej
//dan[/color]

Grande
komentarz
komentarz

Dzięki Panowie za pomoc. :) Nie pozostaje nic innego jak polować na takie same kości jak mam obecnie wsadzone... tak dla bezpieczeństwa.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.