x-kom hosting

Stara plyta czy zobaczy dysk?

zlewek
utworzono
utworzono

Witam!

Mam zamiar kupic sobie nowy dysk ATA 400gb i nie wiem czy moja plyta go zobaczy, mam k7s6a 1.0f.

Prosze o pomoc

arcix
komentarz
komentarz

Powinna go wykryc,głowy nie daje,ale zawsze jest jakies"ale".Dopóki nie spróbujesz,dopóty nie będziesz wiedział.Z tą wersją biosu co podałeś widziałem że na tej płycie jest różnie.Może ten link coś ci pomoże:

http://www.frazpc.pl/b/19857

Z dyskiem może byc podobnie jak z tym prockiem.Ale nie musi.

tazman
komentarz
komentarz

arcix, niektóre płyty nie wykrywają dysku ponad 200G, i to nie zależy od tego czy zaktualizujesz bios tylko są już ograniczone sprzętowo. Podaj nazwę i symbol płyty głównej , możesz w razie podłączenia dysku zeedytować rejestr gdyż XP może nie widzieć dysku powyżej 120 G :

* Uruchamiamy edytor rejestru

* Przechodzimy do klucza HKEY_LOCAL_MACHINESYSTEM CurrentControlSetServicesatapiParameters

* Tworzymy w powyższym kluczu nową wartość DWORD o nazwie EnableBigLba po czym klikamy na nią podwójnie i w polu Dane wartości wpisujemy 1.

* Zamykamy edytor i restartujemy komputer

zlewek
komentarz
komentarz

co mi da ten kod do rejestru? musze miec najpierw ten dysk czy moge od razu sie tego jakos dowiedziec?

arcix
komentarz
komentarz

tazman, zlewek, Dopóki nie spróbujesz,dopóty nie będziesz wiedział.Chyba,że ktoś już taki podłaczał na tej płycie i ci napisze.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.