x-kom hosting

Dlaczego RAM nie dziala?

pYz
utworzono
utworzono

Witam. Posiadam 2x1 OCZ2P800R22GK Platinum Edition. Gdy montuje je do plyty glownej (Asus M3A78-CM) i wlaczam komputer to wogole nic sie nie pokazuje na monitorze,nic nie piszczy itp, nic sie sie nie pojawia tak jakby wogole ich nie bylo. Zainstalowalem najnowszy BIOS, probowalem roznych sposobow montowania kosci,nawet z inna pamiecia i dalej to samo !!! Dzisiaj bylem w serwisie i kosci sa w 100 % sprawne. w tej chiwili mam wlozone 1x2 Patriot ELK 800 i chodzi bez problemu.

Moze mi ktos powiedziec dlaczego tak jest i jak to naprawic??


Reszta sprzetu:
AMD x2 3600 2.4
Palit 8800GS
Chieftec 420W

  • 2 tygodnie później...

BlackRaven
komentarz
komentarz

Próbowałeś wkładać po jednej kości? Próbowałeś resetować bios?

pYz
komentarz
komentarz

Tak robilem juz wszystko. Mozliwe ze te pamieci sa niekompatybilne z moja pl. glowna?

  • 2 tygodnie później...
FrogsterPL
komentarz
komentarz (edytowane)

Zdarzają się przypadki, że dana płyta główna nie obsługuje jakichś pamięci. Na ogół chodzi o "organizację" pamięci (np. o to że są to moduły jednostronne), zdarza się też jednak, choć relatywnie rzadko, że konkretne modele nie chodzą na danej płycie - czasem np. dlatego, że płyta podaje za niskie napięcie i że nie da się go zwiększyć do wymaganego przez pamięci poziomu.

Sprawdziłem listę kompatybilnych pamięci dla tej płyty głównej i sprawa przedstawia się tak, że dla Socket AM2 (więc chyba po prostu jeśli mamy procesor Socket AM2) pamięci te powinny być obsługiwane bez problemów. Jeśli natomiast mamy procek Socket AM2+, to pamięci nie mogą chodzić w Dual Channel - działa tylko jeden moduł w trybie Single Channel.

Cały problem w tym, że Twój Athlon jest procesorem na Socket AM2 a nie AM2+, więc teoretycznie powinno wszystko działać... I nie mam zielonego pojęcia, dlaczego jednak nie działa :/

Nie da się dać bezpośredniego linku do Twojego modelu płyty na stronie Asusa, więc musisz sobie wyszukać w Products/Desktop/Motherboards, potem Socket AM2+, chipset AMD 790GX/SB750 i Twój model płyty. Tam będzie zakładka z tymi pamięciami - można pobrać plik .pdf z listą.

pYz
komentarz
komentarz

Zalezy mi na nich poniewaz swietnie sprawdzaja sie podczas podkrecania. Dziekuje Wam za probe pomocy . Zdecydowalem je poprostu sprzedac lub sie z kims zamnienic, skonczyla mi sie cierpliowosc do tych kosci :) PZdr.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.