x-kom hosting

12 GB RAM - czy to rozwiązane jest korzystne czy bez sensu ?

Zxaka
utworzono
utworzono

Witam

Obecnie posiadam pamięć RAM OCZ 6GB (3x2GB) 1600MHz CL8 Intel Extreme XMP.

Szukałem w innych sklepach i na Allegro, ale ta pamięć dostępna jest tylko w ESC. Koszt to 730 zł. Płytę posiadam Asus P6T, która obsługuje do 24 GB Ram więc problemu z instalacją nie będzie. Pamięć RAM chciałem kupić ze względu na przyszłość tylko nie wiem czy taki zakup jest opłacalny. Czytałem w internecie o pamięciach DDR4, które w planach mają pojawić się w roku 2011 a ich szybkość ma byćw zakresie od 2200 MHz do 2800 MHz. Teraz nie wiem co mam zrobić na tym etapie czy spokojnie i bez przeszkód te 6 GB posłużą przez 2 lata ?

Jeśli nawet będę miał już zainstalowane 12 GB RAM to wpłynie to w szybkość pracy komputera ? czy ten mój pomysł przyszłościowy jest bez sensu i lepiej zostać przy tych a potem kupić płytę obsługującą DDR4 ?

Główne zastosowanie komputera to gry.

antos
komentarz
komentarz

Twój pomysł jest kompletnie bez sensu. Zacznijmy od tego, że ten RAM nie będzie wykorzystany, ponieważ obecne procesory nie potrzebują takich ilości pamięci operacyjnej i sobie z nią średnio poradzą. 6 GB to już lekka przesada, a co dopiero 12.
Lepiej spokojnie poczekać, jak będzie się robił słabawy, to wtedy można mu jeszcze Ramu dokupić, ale też nie bez przesady. A i tańszy wtedy będzie i w ogóle. Może się okazać, że jak będziesz zmieniał na DDR 4 za parę lat, to też nie będzie potrzebne więcej niż 6 GB.

tofik177
komentarz
komentarz

Także uważam ze nawet 6 gb to przesada. Ja mam u siebie 4 gb, win 64bit nigdy nie widzialem zeby uzywał wiecej jak 80% ramu ale to przy masie otwartych rzeczy.. a na linuxie to nawet 60% użycia chyba jak dotąd nie miałem...

Zxaka
komentarz
komentarz

Dzięki za odpowiedź więc nie będę w to inwestował. Co do 6 GB to jest to Triple Chanel a mój procesor i7 920 obsługuje więc zalecano mi takie kupić. Co do wykorzystania pamięci najwięcej miałem 4,12 GB przy przewijaniu filmu Full HD 1080 12 mb/s. System oczywiście Windows 7 Ultimate 64-bit.

gg-markos
komentarz
komentarz

a tak swoja droga to ddr4 nigdy nie zobacza swiatla dzienne poniewaz juz zostaly wykluczone z powodu ddr5

shogo23
komentarz
komentarz

tak naprawde zalezy do czego uzywasz komputera ja mam 12GB i pracuje nad filmami, niektore edytory video wezma tyle ile im dasz, wiec np w moim przypadku 12gb to takie male optimum ale dawniej mialem 4GB i roznica w dzialaniu jest ogromna, do tego dochoadza CUDA i wogole jest CUDNIE ;) jezeli gierkujesz to 6GB z powodzeniem ci wystarczy. Chyba ze wiesz ze bedziesz posiadal aplikacje pamieciozerne wtedy warto zaopatrzyc sie w wiecej ramu.

lukaszczub
komentarz
komentarz

Ja na twoim miejscu nie inwestował bym bez przerwy w RAM zainwestuj zainwestuj j w kartę graficzną albo w pojemność dysku bo jak grasz to grafa i dysk się przyda[img]http://www.forumpc.pl/public/style_emoticons/default/biggrin.gif[/img]

[color="#FF0000"]// Ja na Twoim miejscu nie używałbym tylu emotek i nie formatuj bezsensownie tekstu. Następnym razem WARN.
//Cyp[/color]

maxsp2
komentarz
komentarz (edytowane)

Duza liczba ramu przydaje sie przy grafice przy tworzeniu grafiki 3D i duże pliki np.auto cadzie wtedy to sie przydaje.

Sądze ze 6gb w zupełności ci wystarczy nawet do wymagających aplikacji.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.