x-kom hosting

Jakie urządzenie kupić? Kryteria w środku.

dj.lama
utworzono
utworzono

Witam. Chciałbym kupić jakieś urządzenie wielofunkcyjne. Kompletnie nie znam się na tym. Zależy mi na:
1) Tanie tusze
2) Możliwość drukowania zdjęć
3) Możliwość drukowania na płytach
4) Dokładne drukowanie (tak żeby było widać dobrze malutkie literki na kartce)
5) Druk kolorowy oczywiście
6) W miarę szybka
7) W miarę szybkie skanowanie
8) Dobra by była możliwość drukowania z karty
9) Nie koniecznie, ale przydało by się WIFI :)
10) TANIE TUSZE :D
11) I musi być dobra.


Im taniej tym lepiej. Zaproponujcie coś a ja Wam powiem czy ten przedział cenowy odpowiada. Nie wiem ile może to kosztować. I prosiłbym jeszcze o ceny tuszy, ich wydajność, ile stron, zdjęć i wgl. wszystko co się da, żebym wiedział jak najwięcej :).

maxsp2
komentarz
komentarz

Albo wi-fi albo tanie tusze i tansza drukarka...

W tej kwesti moge poddpowiedzieć cos takiego jak [url=http://qoop.pl/Drukarki/Urzadzenie-Wielofunkcyjne-BROTHER-Mfc250c/]BROTHER [/url]

Oprócz tego warto jeszcze przeszukać coś ze stajni Canon-a.

dj.lama
komentarz
komentarz

WiFi nie konieczne, ale by się przydało. Musi być drukowanie na płytach a w tym BROTHER tego nie widzę.

Lukaszmi
komentarz
komentarz

Jeśli chcesz bardzo dokładny druk to chyba tylko urządzenia laserowe, ale nowe są drogie i tonery do nich także. Co do atramentowych, może Epson - Stylus Photo PX650.

dj.lama
komentarz
komentarz (edytowane)

Ale to chyba typowo do zdjęć?

Nie musi być typowo do zdjęć. Zdjęcia przy okazji. :)

Edytowane przez dj.lama
bastin
komentarz
komentarz

Jeśli chcesz naprawdę tanie tusze to może warto zrezygnować z wymagań dotyczących zdjęć i wydruków na CD i zdecydować się na urządzenie które będzie pracować na zamiennikach. Oczywiście zdjęcie też będziesz mógł sobie wydrukować ale z doświadczenia wiem że przy tanich zamiennikach mija się to trochę z celem (nawet jak już się uda dobrać jakieś w miarę dobrze zasychające to są problemy z kolorystyką i trwałością wydruków). Co do takich urządzeń to nieźle prezentują się Brothery, do których dostępnych jest szereg zamienników. Np. Brother DCP 385CW lub DCP 585CW i tusze zamienne do nich: http://www.allegro.pl/listing/search.php?string=lc980&from_showcat=1&category=48945

dj.lama
komentarz
komentarz

Zatem jakiego Brothera kupić? Czy są z wifi jakieś?

a jeżeli nie brothera to co... żeby spełniało chociaż trochę wymagania moje :)

Lukaszmi
komentarz
komentarz (edytowane)

Canon albo Epson... zajrzyj na www.centrumdruku.pl możesz tam wejść w opcje wyszukiwania produktu i dobrać taki do własnych potrzeb...

[color="#ff0000"]
//nie cytujemy całych postów
//dan[/color]

Edytowane przez danielek316
usuwam niepotrzebny cytat
dj.lama
komentarz
komentarz

Znalazło mi tylko dwa produkty a dałem bardzo niskie kryteria. Co wy polecacie od siebie?
- druk na płytach
- tanie tusze
- praca w lan, lub wifi.

Najlepiej do 500zł.

bastin
komentarz
komentarz

Znalazło Ci dwa produkty bo wcale nie ma dużo urządzeń drukujących na płytach. Trochę też stawiasz wysoką poprzeczkę jak dla urządzenia do 500 zł. Koło 600 zł masz np. Epsona PX710W http://www.ceneo.pl/4395791 Zaopatrzony jest w standardowy ethernet oraz Wi-Fi i ma też możliwość wydruku na płytach. Według mnie ma jeden z lepszych wyglądów z szeregu dostępnych urządzeń, przynajmniej niesamowicie trafia w mój gust. Co do szczegółów związanych z jego eksploatacją to możesz sobie zerknąć np tu: http://www.centrumdruku.com.pl/eksploatacja/stylus_photo_px700w.cd?materialy Urządzenie to korzysta z 6-ciu osobnych tuszy. Wynika to z jego fotograficznego zacięcia. Dzięki większej ilości barw można uzyskać bogatą kolorystykę. Proponuję poszperać trochę i poczytać opinie oraz testy. Dość obszerny test znajdziesz np tu: http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/Epson_PX710W__urzadzenie_naprawde_wielofunkcyjne-2479/strona/7393.html

Lukaszmi
komentarz
komentarz

Warto też wspomnieć (skoro Cię to interesuje - skanowanie) o technologii skanowania: dostępne są skanery CIS i CCD. Jezeli zamierzasz skanować tylko dokumenty na płasko (dokładnie przylegające do skanera, np. pojedyncze kartki (lub cienkie pliki kartek), zdjęcia (z oryginału nie z ksiązki), plany itp.) to technologia CIS będzie w zupełności wystarczająca. Natomiast skanery CCD (o wiele droższe, urzadzenie wielofunkcyjne z takim skanerem to koszt rzędu 1 tys. zł) są idealne to każdego zadania a szczególnie do skanowania książek, wspaniale oddają też barwy (co jest ważne w zdjęciach). Po drugie: CCD - tzn. ze źródłem światła jest lampa (pozwala na skan w 3D (ładnie zeskanuje nam przedmiot), CIS - ze źródłem światła są diody (skan tylko w 2D - plaska kartka, więc z rozłozoną książką może być różnie). Jeśli Cię to interesuje to mozesz poczytać o tym np. tu: http://www.agraf.com.pl/index.php?menu=produkty&main=product&product=233 , http://www.cyberfoto.pl/pytania-o-osprzet/106446-skaner-cis-czy-ccd.htm , http://3dcad.pl/artykuly/wiecej/21/Skanowanie-w-wielkim-formacie-8211-z-jaka-technologia-skaner-wybraA.htm .

bastin
komentarz
komentarz

[quote name='Lukaszmi' date='29 kwiecień 2010 - 08:58' timestamp='1272528007' post='1017685']
Po drugie: CCD - tzn. ze źródłem światła jest lampa
[/quote]

Nie mogę się zgodzić co do tego. Najnowsze skanery z przetwornikami typu CCD również wykorzystują LEDy jako źródło światła. Sprawdza się to bardzo dobrze powodując brak konieczności rozgrzewania się i mniejsze zużycie energii. Przykładami mogą być skanery Epsona zaczynając od najniższego modelu v30 poprzez v300 do v500 i v600.

dj.lama
komentarz
komentarz

Hmm... największy przedmiot jaki skanowałem to chyba bokserki. Nie potrzebne 3d. Do 3D mam aparat :). Wystarczą kartki... w centrumdruku.pl nie znalazłem tego co by mi odpowiadało. Teraz zależy mi głównie na drukowaniu na płytach, tanich tuszach i ewentualnie pracy w sieci.

Lukaszmi
komentarz
komentarz (edytowane)

[quote name='dj.lama' date='29 kwiecień 2010 - 21:11' timestamp='1272571981' post='1017915']
Wystarczą kartki... w centrumdruku.pl nie znalazłem tego co by mi odpowiadało. Teraz zależy mi głównie na drukowaniu na płytach, tanich tuszach i ewentualnie pracy w sieci.
[/quote]
Nie znalazłeś???? A Canon MP 640? A Epson - Stylus Photo PX710W? A Epson - Stylus Photo PX810FW? Jeśli chcesz tanie tusze to zrezygnuj z drukarki oferującej jakość druku fotograficznego, co za tym idzie zrezygnuj z zadruku na CD. Do zadruku na CD nie polecałbym zamienników (szczególnie jeśli wybierzesz Canona lub Epsona) bo mogą strasznie pogorszyć jakość druku na CD a nawet przyczynić się do uszkodzenia urządzenia.

[quote name='bastin' date='29 kwiecień 2010 - 20:15' timestamp='1272571981' post='1017915']
Najnowsze skanery z przetwornikami typu CCD również wykorzystują LEDy jako źródło światła.
[/quote]
Nie jestem fachowcem, ale ze stron poświęconych temu zagadnieniu i z samych przykładów skanów widać że lampy są lepsze niż LED a po drugie skanery CCD muszą mieć lampę (tak tez jest z samych założeń konstrukcyjnych, tylko CIS mają LED) bo LEDy są za słabe. Może to o czym piszesz to zupełnie inny rodzaj skanerów niż CCD czy CIS?

Edytowane przez Lukaszmi
bastin
komentarz
komentarz

[quote name='Lukaszmi' date='30 kwiecień 2010 - 19:02' timestamp='1272650677' post='1018145']
Nie jestem fachowcem, ale ze stron poświęconych temu zagadnieniu i z samych przykładów skanów widać że lampy są lepsze niż LED a po drugie skanery CCD muszą mieć lampę (tak tez jest z samych założeń konstrukcyjnych, tylko CIS mają LED) bo LEDy są za słabe. Może to o czym piszesz to zupełnie inny rodzaj skanerów niż CCD czy CIS?
[/quote]

Strony poświęcone temu zagadnieniu mają już swoje lata. Obecnie technika pozwala już na wprowadzenie oświetlenia typu LED do skanerów typu CCD, chociaż faktycznie poza Epsonem nie spotkałem się z takim rozwiązaniem jeszcze.

dj.lama
komentarz
komentarz

[quote]Nie znalazłeś???? A Canon MP 640? A Epson - Stylus Photo PX710W? A Epson - Stylus Photo PX810FW? Jeśli chcesz tanie tusze to zrezygnuj z drukarki oferującej jakość druku fotograficznego, co za tym idzie zrezygnuj z zadruku na CD. Do zadruku na CD nie polecałbym zamienników (szczególnie jeśli wybierzesz Canona lub Epsona) bo mogą strasznie pogorszyć jakość druku na CD a nawet przyczynić się do uszkodzenia urządzenia.[/quote]


Trochę drogo :c.

Ok. Zawężam kryteria. Nadruk na płytach wystarczy (i o ile to jest możliwe to tanie tusze).

  • 3 tygodnie później...
Mirror
komentarz
komentarz

Ja mam Brother DCP-585CW i mogę z czystym sercem ją polecić. Spełnia wszystkie twoje wymagania oprócz drukowania na płytach (wogóle istnieje takie coś? myślałem, że tylko LightScribe), a tusze - nawet za 12 zł za 25 ml... i starcza na jakieś 800 stron taki pojemnik :D ekonomia, Wi-Fi !!, kolorowy wyświetlacz, banalna obsługa i inne pierdoły. Naprawdę jedo z lepszych urządzeń.

  • 2 tygodnie później...
Lukaszmi
komentarz
komentarz (edytowane)

[quote name='Mirror' date='23 maj 2010 - 19:44' timestamp='1274640418' post='1027292']
(...) Spełnia wszystkie twoje wymagania oprócz drukowania na płytach (wogóle istnieje takie coś? myślałem, że tylko LightScribe), (...)
[/quote]

Nie żartuj :) "takie coś" istnieje, sam uzywam i stwierdzam, że bardzo przydatna rzecz jak chcesz coś zrobić żeby wyglądało ładnie i profesjonalnie (płytki ze zdjęciami, materiały do pracy itp.).

Co do sedna sprawy też poleciłbym powyższego brothera ale jeśli chcesz zadruk na płytach TO TYLKO BARDZO DOBRE TUSZE (a w wypadku np. Canonów to tylko oryginalne).
Inne propozycje (z drukiem na CD): http://www.centrumdruku.com.pl/drukarki/wielofunkcyjne-atramentowe.cd?szukaj

Edytowane przez Lukaszmi

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.