x-kom hosting

Usunięty plik SYSTEM.INI

borysio91
utworzono
utworzono

Witam

Odkurzyłem ostatnio stary komputer z zainstalowanym WIN 98. Troche grzebałem no i niefartownie usunąłem plik SYSTEM.INI. Niestety, nie dysponuję płytą z oryginalnym systemem, okoliczności pominę milczeniem. Czytałem m. in. na stronie Microsoftu o opcjach tworzenia nowego pliku tego typu w przypadku nie posiadania sterowników dla systemu. O ile ze sterownikami myszki się udało, o tyle pojawił się inny problem. Mianowicie, po usunięciu pliku siadła grafika - mogę ustawić jedynie najniższą rozdzielczość ekranu,a a liczba kolorów spadła do 16. Sterowniki karty graficznej są niby w porządku. Czy można ten problem zlikwidować poprzez umieszczenie właściwych wpisów w pliku SYSTEM.INI, bo niestety nie jestem w stanie zastąpić obecnie wadliwego pliku poprawnym z płyty. Czy istnieje inne rozwiązanie. Z góry dziękuję za pomoc. Jeśli ktoś spadnie z krzesła lejąc z kolesia, który usunął plik systemowy bez zrobienia kopii, to cieszę się, że poprawię komuś humor :)
Pzdr.

  • 4 tygodnie później...

FrogsterPL
komentarz
komentarz

Teoretycznie stworzenie "świeżego" pliki .ini i wpisanie do niego odpowiednich danych powinno załatwić sprawę... Ale możliwe, że musiałbyś dysk podłączyć do innego komputera, i z poziomu innego systemu stworzyć ten plik .ini - tak, aby Windows 98 wykrył go potem od razu przy starcie. Cóż, trzeba kombinować niestety... Windowsy 9x na ogół dość łatwo popsuć, ale dość często da się je też naprawić prościej niż XP.

  • 10 miesięcy później...
Volken
komentarz
komentarz

Najlepiej zrób format :)

[color=red]/Kolejny odkop! +20% ostrzeżenia. Archeologów nie potrzebujemy! /puciek[/color]

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.