x-kom hosting

AB9 & Scythe Ninja

eadym
utworzono
utworzono

witam, mam Plyte Ab9 I wentyl Scythe Ninja Plus Rev.2 i mam Problem bo na procku e4300 sie strasznie grzeje(od45 do 70 ma caly czas) mimo ze silikon narazie ale cos luzno mi sie trzyma wiatrak plyty dotkne go to zaraz ktoras sie wybina klamerka czy jak to sie nazywa:// i za lkazdym razem tak

arcix
komentarz
komentarz

Chyba zle podpiełes chłodzenie.Wciskając trzeba tak docisnąc aby był cichy odgłos"pstrykniecia na każdej "nóżce".Cooler musi byc stabilny i dobrze przylegac do procka.Trzeba to robic delikatnie aby nic nie uszkodzic.

eadym
komentarz
komentarz

nom wlasnie lata ok sproboje wcisnac tak jak mowisz zeby pyknelo bo mi nic nie pykalo i w sumie luzno jest:/

arcix
komentarz
komentarz

Tylko pamiętaj o jednym!!!WAżNE!!!

Wyczyśc procka i radiator ze starej pasty i rozsmaruj ją jeszcze raz.

Wtedy będziesz miał pewnośc,bo ta co ją pierwszy raz nałożyłes może już nie byc taka szczelna i spowoduje,że procek dalej będzie ci się "grzac".

Datex
komentarz
komentarz

eadym, to chłodziwo jest dość ciężkie i musi być porządnie zamocowane. Jak dobrze je przymocujesz to za radiator powinieneś podnieść kompa i nie może sie oderwać, ale lepiej nie próbuj :P

arcix
komentarz
komentarz
eadym, być porządnie zamocowane. Jak dobrze je to za radiator powinieneś podnieść kompa i nie może sie oderwać, ale lepiej nie próbuj :P

Chyba spróbował... bo go długo niema.

eadym
komentarz
komentarz

dobra chlopaki sprobuje tylko silikon mi sie skonczyl:P:P a czekam na coolaboratory ale w drugim domu mialem gdizej jescze jakas srebrzanke

p.s. napisze czy pluba sie powiodla jesli bedzie lipa to bede musial na boxie jechac ale to pewnie moja wina ze zle zamontowalem

arcix
komentarz
komentarz

Boxowy nie jest taki zły,ale oczywiście ten co posiadacz jest lepszy,nawet użyje słowa bardzo dobry.

Datex
komentarz
komentarz
a czekam na coolaboratory

Tak przy okazji jak już będziesz mieć tą pastę to powiedz o ile temp. spadła z porównaniu do sreberka bo też jestem nią zainteresowany :)

eadym
komentarz
komentarz

No Ja juz po zabiegu zmienilem silikon na srebro jakies i mieliscie racje lipnie podpiolem wcesniej w stresie przy 75 mi sie kom wylaczal bo tak ustawilem a tutaj idle 29 a stres 45 i jescze niedosc ze prome to wlacyzlem jakies gry i dalej nie idzie :)

do datex ja dopiero zamowilem bedzie pewnie w poniedizalek jak co to napisze;))

Datex
komentarz
komentarz
idle 29 a stres 45

To ja po podkręceniu E4400 z 2.0 do 2.66 GHz mam w stresie max 45 stopni na AC Freezer 7 Pro :D

do datex ja dopiero zamowilem bedzie pewnie w poniedizalek jak co to napisze;))

Ok, z góry THX :)

eadym
komentarz
komentarz

a moja pasta jest swierza i ani troche wygrzana;P:)

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.