x-kom hosting

[Rozwiązany] [MHZ] Ustalenie szybkości ram

strozowka
utworzono
utworzono (edytowane)

Witam
Czy te ramy na zdjęciu mają szybkość 800 Mhz ?
I co oznacza ta cyferka w nawiasie ?

vocativus
komentarz
komentarz

To są pamięci DDR2 800 z CAS latency 5. Częstotliwość rzeczywista to 200MHz.
Używa się oznaczenia 800 (często też nie do końca poprawnie 800MHz) bo pamięć w jednym takcie zegara wysyła 4 bity.

strozowka
komentarz
komentarz

Czyli mam rozumieć że mam 1GB ram o szybkości 200MHz ?! :(

vocativus
komentarz
komentarz

rzeczywista [b]częstotliwość[/b] pracy taka jest, nie znaczy to, że jest to wolna pamięć. DD2 800 to nie jest to samo co DDR2 800MHz. To drugie nawet nie istnieje.

  • Dobra wypowiedź 1
strozowka
komentarz
komentarz

No to dobrze tylko mi to było potrzebne ponieważ chcę dokupić sobie ram może 1GB albo 512. Chciałem wiedzieć jaką prędkość ma ta kość aby dokupić z taką samą prędkością . Bo gdzieś czytałem na forum jeżeli ma się prędkość 800 MHz i dokupi się 533 MHZ to ta pierwsza kość "spowalnia swoją szybkość do tej drugiej" , więc nie mam pojęcia jakie teraz dokupić kości

vocativus
komentarz
komentarz

zgadza się - całość dostosowywana jest do najsłabszej. Kup DDR2-800 z CAS latency 5. Inna ich nazwa to PC2-6400.

  • Dobra wypowiedź 1
strozowka
komentarz
komentarz

Czyli np te ramy by podchodziły do mojego komputera http://allegro.pl/item992185294_nowa_pamiec_goodram_ddr2_1gb_6400_800mhz_cl6_fv_gw.html

vocativus
komentarz
komentarz

te mają CL6, minimalnie większe opóźnienie

strozowka
komentarz
komentarz

Właśnie dużo jest na allegro z cl6 i nie mogę kupić z cl6 ?

vocativus
komentarz
komentarz

jeśli nie masz jakichś wielkich wymagań względem komputera (a po Twoich wyborach widać że nie masz), to różnicy w ogóle nie zauważysz... możesz kupować

strozowka
komentarz
komentarz

http://allegro.pl/item982688309_pamiec_a_data_1gb_800mhz_pc2_6400_nowa_fvat.html Na przykład na tej aukcji pisze tam na ramach 1gbx8 a ja mam x16 to jest jakaś różnica ? Czyli ta piątka w nawiasie odpowiada opóźnieniu ( np Cl6) ?

vocativus
komentarz
komentarz

to są jakieś oznaczenia producenta...
Twoja pamięć to PC-6400 CL 5, a te powyższe to PC-6400 CL 6. To na tyle różnic w parametrach.

  • Dobra wypowiedź 1
strozowka
komentarz
komentarz

Trochę postów nabiliśmy, ale wytłumaczyłeś mi co i jak . Dzięki za poświęcony czas i temat uważam za rozwiązany :)

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.