x-kom hosting

problem z dodatkowym ramem

bonkos
utworzono
utworzono

witam wszystkich

mialem w kompie ram 512. dolozylem taka sama kosc 512 i zaczely sie pojawiac problemy. niektore gry mi w ogole nie wchodza, niektore zaczynaja sie uruchamiac, ale zaraz wraca do windowsa

czy ktos wie w czym moze byc problem

dzieki i pozdrawiam

bizon11
komentarz
komentarz

Napisz jaki masz rodzaj pamięci RAM - DDR DDR 2 i podaj taktowanie ;]

Na początek rozkręć kompa wyjmij jedną kość i sprawdź czy z nią dobrze działają gry ;]

Następnie wyjmij pierwszą i jak z nią nie działają to znaczy że jest najprawdopodobniej zepsuta ;]

bonkos
komentarz
komentarz

gry ktore nie chodza kiedy obie pamieci sa jednoczesnie, uruchamiaja sie normalnie przy kazdej z nich z osobna, pamieci to 133MHz

bizon11
komentarz
komentarz

A napisz jaką masz płytę główną może nie obsługuje ona więcej niż 512 MB ramu

Sprawdź również pamięć tym programem

http://www.programs.pl/program,421.html

tazman
komentarz
komentarz

Jeśli dołożyłeś kość o pojemności identycznej czyli w twym wypadku 512Mhz, ale innej firmy niż ta pierwsza, innych timingów i innego opóźnienia to nie ma się co dziwić że kości nie współpracują za dobrze. Zmień slot kości, sprawdź pamięci mem testem, jeśli wykryje błędy to musimy poradzić coś innego.

bonkos
komentarz
komentarz

maksymalnie mozna rozszerzac do 1.5gb wiec powinno byc ok, system operacyjny to win98, czy moze z tym jest problem?

jak bede w domu to przetestuje programikiem. co dziwne sa gry ktore chodza bez problemu z zestawem obu pamieci jednoczesnie

bizon11
komentarz
komentarz

System 98 jest już generalnie przestarzały i niektóre gry na nim nie działając :)

Ja osobiście korzystając przez jakiś czas z Windowsa ME miałem problemy z normalnym użytkowaniem kompa - cały czas brakowało mu pamięci a mam 1,5 GB ;]

Proponuje wymienić system na XP ale raczej system nie powinien sprawiać problemu...

A te gry wcześniej działały?

Gość
komentarz
komentarz

Masz trzy sloty. Pokombinuj z różnym układem pamięci w slotach.

bonkos
komentarz
komentarz

jezeli jest jedna pamiec (obojetnie ktora) gry chodza. takze win98 nie jest jakims ograniczeniem dla nich

tazman
komentarz
komentarz

Dlatego posłuchaj nas i pozamieniaj kości w sloty, nie odpowiedziałeś na me pytanie jakie są to kości podaj dokładne parametry

Jacek_05
komentarz
komentarz

Witam.

Kolega zaczął opisywać mój problem.

Kości pamięci to Empaq 133mhz, program everest odczytuje identyczne wartości mogą pracować z 100Mhz i 133Mhz.Płyta główna to MS6330 K7T turbo v.3 z chipsetem VIA KT 133A. Zamieniałem kości w różnych slotach i nic nie dało.Pojedyńczo śmigają, jako para jest problem z dwoma grami.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.