x-kom hosting

Komputer w akwarium!!!

Lewy12
utworzono
utworzono

Jakie wymiary powino mieć akwarium jeśli chce zomontować tam podzespoły komputera i zalać je później olejem.Oczywiście dysk twardy i napędy będą znajdować się na zewnącz.

Datex
komentarz
komentarz

Nieco większe niż płyta główna. Też oglądałem filmik w necie jak poskładali kompa i zalali go jakimś specjalnym olejem, jednak ja bym się w to nie bawił, jak to później wszystko wyczyścisz ?

Lewy12
komentarz
komentarz

Jak bym tak zrobił to by było na stałe. Filmiki też oglądałem.

olej3232
komentarz
komentarz

dajcie link do tego filmiku!

olej3232
komentarz
komentarz

Dzieki! Nieźle im to wyszlo!

Na moje oko akwarium powinno być troszkę większe niż cała część obudowy (ta do ktorej jest płyta przykręcona), a górna część nieco większa niż tył.

WolfiK
komentarz
komentarz

Hm... woda destylowana też by się nadała do zalania całości... Według mnie powinno mieć to akwarium przynajmniej 30 cm (wysoośc) na 30 cm (długość)

mat159
komentarz
komentarz

Woda destylowana nie bylaby zbyt bezpiecznym rozwiazaniem, z uplywem czasu rozne zanieczyszczenie ktore by sie do niej dostaly spowodowalyby w pewnym stopniu przewodnictwo elektryczne, nie wspominajac o korozji. Trudno zreszta dostac wode destylowana o odpowiedniej czystosci, nie wspominajac o jej czasowej wymianie/uzupelnieniu.

Olej jest najbardziej "bezpiecznym" rozwiazaniem, nie dosc ze izoluje, konserwuje to jeszcze ma dosc dobre przewodnictwo cieplne, co jest wazne w przypadku kompa.

Pozostaje tylko jedno "ale" - czy da sie wytrzymac przed kompem w pokoju wypelnionym zapachem oleju? Chyba ze pracujesz w warsztacie, to jestes przyzwyczajony ;)

PS. Tu jest jeszcze filmik, w Polsce tez zrobili cos podobnego, choc raczej mniej profesjonalnie http://pl.youtube.com/watch?v=2rzcCr9ec1I

Silver
komentarz
komentarz

38218

38216

Pewnie oto wam chodzi ;)

grzegorzmce
komentarz
komentarz

zastanawia mnie jedno w tych filmikach gdzie tam są kable z monitora?? bo ich nie widać a wygląda to tak jakby były puszczone z 2 kompa

pablos_90
komentarz
komentarz

normalnie idą. tam jst jeszcze jeden filmik jak z olejem kuchennym zrobil. zasilikonowal dookola wyjscie.

[ Dodano: 2007-08-02, 21:06 ]

moze to i dzialac ale w takim oleju gęstm przeciez wentylator od zasilacza moze sie spalic...

Lewy12
komentarz
komentarz

[ Dodano: 2007-08-02, 21:06 ]

moze to i dzialac ale w takim oleju gęstm przeciez wentylator od zasilacza moze sie spalic...

Wystarszy zasilacz dać na zewnątrz albo wyciągnąć wentylator i po kłopocie!

bloodrane
komentarz
komentarz

Fajowy temat niech ktos jeszcze zarzuci jakies linki albo foty. Przydalyby sie tez jakies ciekawostki z tym zwiazane bo mnie to interesuje.

Czekam na linki itp

  • 5 miesięcy później...
The Skip
komentarz
komentarz

Odrazam, dużo praktyczniejsze jest chłodzenie wodne. Zanurzyłem kompa, wszystko działa, ale bez chłodnicy nie da rady..

Udziele obrzerniejszego materiału jak dokończe projekt.

Plusy:

- cisza

- powolny i możliwy do kontrolowania wzrost temperatury

Minusy:

- zapach (za czym idzie uszczelnianie obudowy)

- koszty

- wymiana podzeposłów i oczyszczanie części

- waga i mobilność w transporcie :P

Edit: projekt nieudany, dolna szybka akwarium pękła... :/ Aktualnie przerobiłem na wodne i jest dużo wydajniejsze :)

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.