x-kom hosting

nowy monitor - stary komp, karta grafiki

A_d_M
utworzono
utworzono

Witam serdecznie.

Jak w temacie, noszę się zamiarem kupna nowego monitora do starego kompa (już 4 latka na karku) z kartą grafiki 'GeForce Ti4200 with AGPx8'. Może to trochę "lamerskie" pytanie ale ostatnio trochę wypadłem z obiegu. Mianowicie czy moja karta będzie kompatybilna z monitorem panoramicznym? Monitor który sobie upatrzyłem obsługuje rozdzielczość 1680x1050 natomiast moja karta ma maksymalną rozdzielczość 1024x768 (przynajmniej w 'właściwości pulpitu -> ustawienia :) ). Ściągnąłem nowe sterowniki ale jest to samo. Czy rozdzielczość jaką mogę ustawić przez ustawienia pulpitu jest zależna od podpiętego monitora i jak podepnę 'panoramę' to czy będę miał możliwość uzyskania odpowiedniej rozdzielczości a co za tym idzie odpowiednich proporcji bez rozciągnięcia ekranu w poziomie?

A tak BTW, co myślicie o tym monitorze http://www.camino.pl/opis.php3?ID=24521 ? Kompa używam głównie do softu inżynierskiego (Autocad, programy MESowskie) i filmów.

Pozdrawiam, z góry dziękuje za odpowiedź i sorry za 'lamerskie' pytania:)

arcix
komentarz
komentarz

Nie jestem pewien,ale podejrzewam,że będziesz musiał zmienic rozdzielczośc monitora do takiej rozdzielczosci jaką obsługuje twoja karta.A wtedy obraz nie będzie panoramiczny.Ale podkreślam,że nie jestem przekonany w 100% czy tak będzie.

Gość
komentarz
komentarz

A_d_M, Nie będziesz miał żadnych problemów z tą rozdzielczością. Ta karta obsługuje rozdzielczości na 100% do 1920x1440. To stary monitor nie obsługuje wyższych rozdzielczości, dlatego nie możesz ustawić większej.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.