x-kom hosting

2x2GB czy 4x1GB

zimny_zimek
utworzono
utworzono

Tak się zastanawiam.
I nie wiem co jest lepsze 4x1GB czy 2x2GB.
Nie chodzi tu o cenę tylko wydajność.
Będzie taka sama (porównywalna) czy może będzie odczuwalna.

Filo1
komentarz
komentarz (edytowane)

2x2GB pod warunkiem że będą działać w Dual Channel w przyszłości będziesz mógł kupić jeszcze raz 2x2Gb w dual a jak kupisz 4x1 GB nie :E

  • Dobra wypowiedź 1
zimny_zimek
komentarz
komentarz

Ja ich nie chce kupować. Chodzi o porównanie wydajności między 2x2 a 4x1

Daisetsu
komentarz
komentarz

Nie jestem znawcą, ale z tego co wiem i z tego co słyszałem (m.in. na lekcjach xD) lepszym rozwiązaniem będzie 2x2GB.
Nie dość, że miejsce zostaje (jak wspomniał kolega) to z tego co wiem taki zestawik działa sprawniej i wydajniej ;)

  • Dobra wypowiedź 1
zimny_zimek
komentarz
komentarz (edytowane)

ok

Magellan
komentarz
komentarz

Nie ma różnicy, która byłaby zauważalna pomiędzy 4x1 a 2x2GB. Kłopotem może być późniejsza rozbudowa, jak wspomniano wyżej oraz płyta główna. Niektóre modele maja problemy z prawidłową obsługą konfiguracji 4x1 GB, co może mieć wpływ na stabilność systemu, lub (i) poziom OC, jeżeli takowe będzie robione.

  • Dobra wypowiedź 1
zimny_zimek
komentarz
komentarz

[quote]Niektóre modele maja problemy z prawidłową obsługą konfiguracji 4x1 GB, co może mieć wpływ na stabilność systemu, lub (i) poziom OC, jeżeli takowe będzie robione. [/quote]

ot o miej więcej mi chodziło. THx

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.